Narva

Ida-Viru aasta ettevõtete tunnustamisüritusel oli turismisektor uhkelt pildis

aasta ettevõtted 2021
Sisukord

Juba viiendat korda valis Ida-Viru Ettevõtluskeskus koos partneritega välja aasta ettevõtteid, et väärtustada siinset ettevõtlust ja ettevõtlikkust. Tänavusel galal märgiti ära rohkelt turismiettevõtteid, mis tähendab vaid üht – Ida-Viru turismiaasta kujunes ootamatult edukaks.

Ida-Viru aasta ettevõtted kuulutati välja 2. detsembril Jõhvi kontserdimajas toimunud pidulikul tänuüritusel.

Parimad turismiettevõtted 2021

Parima turismiettevõtte tiitli sai Spinnaker OÜ Narva ning Narva-Jõesuu vahelise jõetrammi käivitamise eest. Jõetramm läks uuesti käiku pärast 25-aastast pausi ning sõitis end nii kohalike elanike kui ka maakonna külaliste südameisse. Ka järgmised hooajad tõotavad Spinnakerile soodsad tulla, sest on veel palju inimesi, kes pole romantilist jõeretke Euroopa Liidu piirijõel veel kogenud. 

Aasta turismiettevõtte nominatsiooni pälvisid Saka mõis ning Adrenaator Grupp.

Saka mõis ei jäänud koroonakriisi ajal käed rüpes istuma, vaid investeeris hotelli laiendamisse: avati meretorn ning uuendati hotelli ja selle tube. 

Adrenaator Grupp tutvustab Ida-Virumaad kui tõelist seiklusmaad ning teeb seda korraliku adrenaliinilaksuga, pannes proovile tehnika ja osalejate närvikava. Ettevõte pakub seiklusi nii vee peal kui ka tegevuse lõpetanud Aidu karjääris.

Aasta uustulnuk 2021

Ida-Viru aasta uustulnukaks valiti Taube Catering, mis tegutseb iidses Purtse linnuses. See valge hoone juba märkamata ei jää, kui Ida-Virusse lääne poolt siseneda. Taube Catering on siinsele kulinaaria arengule tugeva tõuke andnud, pakkudes White Guide’i tunnustatud kvaliteediga kehakinnitust ja keelekastet.

Aasta eurorahade rakendaja 2021

Aasta eurorahade rakendaja nominatsiooni vääriliseks peeti SAd Alutagusemaa –  Kauksi Rannahoone, kes tõi Peipsi järve põhjarannikule koha, kus turismiteenuseid osutada. Seni oli sellest puudu, ent Euroopa struktuurivahendite toel rajatud Kauksi rannahoone aitab tühimikku kenasti täita ja teeb rõõmsaks nii piirkonna külastajad kui ka kohaliku elanikud.

Aasta noorte ettevõtlik tegu 2021

Aaste noorte ettevõtlikuks teo üheks nominendiks valiti tantsukool Viis Tähte. Ida-Virumaa huvitavaid paiku saab mitmel erineval moel tutvustada, Viis Tähte teeb seda näiteks TikToki tantsulistes üleskutsetes. Maakonna turismiturundus on raskel ajal kõigi töö ja Viis Tähte on oma nutika tee leidnud.

Aasta ettevõtjate sõber 2021

Aasta ettevõtjate sõbra nominatsiooni pälvis Katri Raik, kes panustab maakonna turismimajanduse toetamisse väljaspool tööaega. Ta kirjutab raamatuid ning teeb piirilinnas giiditööd. Katri pingutus parandab Ida-Virumaa mainet, toob maakonda uusi rännuhuvilisi ning toetab turismi- ja teenindusettevõtjaid.

Ülejäänud kategooriate võitjate ning nominentidega saab tutvuda siin »

PALJU, PALJU ÕNNE KÕIGILE MAAKONNA ETTEVÕTLUSE JA ETTEVÕTLIKKUSE EDENDAJATELE!

Jaga
Soovitused