Eesti Kaevandusmuuseum, muuseum maa peal ja maa all - Ida-Virumaa

Narva

Eesti Kaevandusmuuseum, muuseum maa peal ja maa all

Eesti Kaevandusmuuseum Ida-Virumaal, territoorium õhust
Sisukord

Kas teadsite, et Eestis on üks muuseum, mis pakub võimalust sukelduda kaevandamise ajalukku ja kogeda kaevandustöötajate maailma? Tundub põnev eks?

Eesti Kaevandusmuuseum asub Kohtla-Nõmmel, Tallinnast 167km ida suunas ja Tartust 130 km põhja suunas. Maa-aluses muuseumis näed, kuuled ja tunned sama, mida mitukümmend aastat igapäevaselt maa all rasket tööd teinud kaevuridki. Muuseumi territooriumil saab ronida kopa sisse ja uudistada erinevat kaevandustehnikat.

Eesti kaevandusmuuseum
Eesti Kaevandusmuuseum. Foto: Hetkeline

Minevik ja rasketehnika

Astu ajas tagasi ja avasta kaevandamise ajalugu ning unikaalsed tehnikavidinad. Saad teada, kuidas kaevanduse töötajad kunagi elasid ja töötasid.

Koge ise

Pane käed külge ja koge kaevandamise protsesse interaktiivsete eksponaatidega. Purusta kive ja sõida põneva allmaarongiga – tunne ennast kui kaevur!

Allmaa rong Eesti Kaevandusmuuseumis. Foto: Matti Kämärä

Looduse ilu

Eesti Kaevandusmuuseum asub Aidu karjääri piiril, kus saab lisaks muuseumi külastamisele nautida kaunist loodust ja matkaradasid, imetleda Aidu karjääri tehiskanaleid ja Eesti maastike erakordsust.

Õpi mängeldes

Muuseum pakub harivaid programme igale vanusele. Tutvu geoloogia, mineraalide ja fossiilidega ning saa teadmisi kaevandamise tehnoloogiatest.

Eesti Kaevandusmuuseum, maa-alune osa

Kultuuriline aardekamber

Kaevandusmuuseum avab uksed kohalikku kultuuri. Astu sisse vanasse postsovietlikus stiilis endisesse administratiivhoonesse ja näe ajaloolisi aardeid, mis jutustavad piirkonna lummavast minevikust.

📸 Püüa hetki! Ära unusta kaasa võtta kaamerat või nutitelefoni, sest neid maagilisi hetki soovid kindlasti jäädvustada. Jaga meiega oma fotosid ja videoid Kaevandusmuuseumist ning inspireeri teisi seda unikaalset paika külastama!

Tüdruk Eesti Kaevandusmuuseumis masina peal
Eesti Kaevandusmuuseum. Foto: Hetkeline

Logo Kaasrahastanud Euroopa Liit Interreg logo

Projekti Ida-Viru turism kaasrahastab Euroopa Liit Euroopa naabrusinstrumendi raames.

Antud väljaanne valmis Euroopa Liidu rahalise abiga. Selle väljaande sisu eest vastutab ainuisikuliselt Ida-Viru Ettevõtluskeskus ning selles kajastatu ei peegelda mingil juhul Programmi ega Euroopa Liidu seisukohti.

Jaga
Soovitused