Narva

Ees ootab aasta kõige seikluslikum festival SeiklusFest!

SEIKLUSfest-43
Sisukord

Juba 19. juunil toimub Eesti Kaevandusmuuseumi ning endise Aidu karjääri aladel teist korda üllatusi täis sportlik festival SeiklusFest. Elamusi ning väljakutsuvaid ettevõtmisi jagub seal igale maitsele – meie sõna selle peale!

Tänavune programm koosneb kolmest osast. Seiklusmaa karikas on oma olemuselt seikluslik orienteerumisvõistlus (rogain). Igale võistkonnale antakse kaart, mille järgi tuleb liikuda mööda kontrollpunkte. Kontrollpunktides tuleb lahendada nuputamis-, leidlikkus- ning osavusülesandeid. Võistlus käib punktide ja aja peale, mille põhjal koostatakse paremusjärjestus. Osalema on oodatud nii pered kui 3-5-liikmelised võistkonnad, kusjuures vähemalt üks võistkonnaliige peab olema naissoost. Võistlusklassidena saab valida kas täiskasvanud, 15-18 aastased noored või pered.

Seiklusmaa karika ajakava:

10.30 Võistlusraja instrueerimine SeiklusFesti keskuses Eesti Kaevandusmuuseumi territooriumil
11.00 Start Eesti Kaevandusmuuseumi territooriumil
15.00 Võistliusraja kontrollaja lõpp (vastavalt stardiajale)

Piletihind täiskasvanule on 10 eurot osaleja kohta, peredele ja noortele 5 eurot osaleja kohta. Pileti saab mugavalt soetada siit.

Seiklusmatk viib rännakule mööda pruuni kulla radasid, käsikäes taastuva loodusega. Matkapunkte läbides satutakse ägedatesse kohtadesse tehismaastikul. Rajad sobivad läbimiseks suurele ja väiksele, esimest korda uudistajale ning harrastajale. Liigutakse kaardi järgi, ühest vabalt valitud kontrollpunktist teise. Igas punktis tuleb lahendada mõni äge ülesanne, mis iseloomustab Ida-Virumaa kui Seiklusmaa mitmekülgsust. Matk on ajavõtuta, kuid marsruut peaks ajaliselt mahtuma kuni nelja tunni sisse. Osaleda saavad kõik huvilised alates 12. eluaastast, kas üksi või mitmekesi. Nooremad kui 12-aastased peaksid liikuma koos täiskasvanuga.

Seiklusmatka ajakava:

12.00-14.00 Matka algus vastavalt osaleja soovile
16.30 Matk lõpp ehk raja tegevuspunktid suletakse

Piletihind on 5 eurot osaleja kohta ja selle saab osta siit.

Esmakordselt toimuva Seiklusmaa messi raames pakuvad Ida-Viru turismiklastri partnerid oma tooteid ja teenuseid, teevad eripakkumisi ning viivad läbi huvitavaid tegevusi. Seiklusmaa messi teeb ainulaadseks see, et messiboksid paiknevad hajutatult üle terve SeiklusFesti ala nii seiklusmaa karika kui ka seiklusmatka kontrollpunktides. Teisisõnu, matkajana tabad kaks kärbest ühe hoobiga: märgid end ära kontrollpunktis ning saad osa messipakkumisest. Nii mõnigi messil osaleja viskab Su teele seiklusliku proovikivi. Lase end üllatada!

Kogu festival toimub Eestis ainulaadselt maastikul. Seetõttu on õige matkariietus kindlasti omal kohal. Iga matkasell teab, et mugava ja ilmastikukindla riietuse ning jalanõudega on raja vallutamine käkitegu. SeiklusFesti hea sõber MATKaSPORT on abiks sobivate valikute tegemisel.

On veel üks asi, mis on kindlamast kindlam. Olenemata ilmast on SeiklusFest suurepärane võimalus veeta aktiivne ja väljakutseterohke päev pere, sõprade või töökaaslastega. Siin paned proovile oma oskused, teadmised ja füüsise ja vastu saad rohkelt positiivseid emotsioone inimkäega kujundatud, kuid loodusest puudutatud maastikul. Vaata lisa.

Jaga
Soovitused