Narva

Eesti Vabariigi 103. aastapäeva tähistamine

Iisaku Tärivere mäe tornis lehvimas sini-must-valge lipp
Sisukord

 

Ida-Virumaal on Eesti iseseisvuspäeva tähistamine eriti pühalik ja tuleb tõesti südamest. Ka sel aastal on mitmel pool üle kogu maakonna võimalik saada osa Eesti Vabariigi 103. aastapäevale pühendatud tegevustest. Olgem sealjuures mõistlikud ja hoidkem rohkem kokku vaimus, kui füüsiliselt võimalik on, ning jäägem terveks. Elagu Eesti!

Lipu heiskamine Narva linnuse Põhjaõues

Traditsiooniliselt heiskab Narva Eesti Vabariigi iseseisvuspäeva auks päikesetõusul lipu ning sellel aastal toimub pidulik tseremoonia 24. veebruaril Narva linnuses kell 7.18. Kes eelistavad jääda koju, saavad jälgida otseülekannet lipuheiskamisest siit. Lisainfo siin.

Lipu heiskamine Narva-Jõesuu sadamas

Narva-Jõesuu elanikud on oodatud 24. veebruaril pidulikule riigilipu heiskamisele Narva-Jõesuu sadamasse. Tseremoonia algab kell 07.05. Kell 08.00 asetatakse pärjad Narva-Jõesuu vabadussõja mälestussamba jalamile. Lisainfot saab Narva-Jõesuu kodulehelt.

Päikesetõusu suusamatk „Tere hommikust Eestimaa“

Tervita kodumaa sünnipäeva sportlikult. 7 km pikkune suusamatk algab 24. veebruari hommikul kl 7.00 Iisaku Gümnaasiumi vana korpuse parklast. Matka lõpetajaid ootab soe tee ja magus amps. Matka korraldab Alutaguse huvikeskus ja seda juhib Kalvi Kivimäe. Lisainfo siin.

Eesti Vabariigi 103. aastapäeva kontsert Jõhvi Mihkli kirikus

Jõhvi Mihkli kirikus on pidupäeva puhul kl 12.00 jumalateenistus ja kell 13 mälestustseremooniad vabadussõjas langenute ausamba ja kindral Al. Tõnissoni ausamba juures Jõhvi kesklinnas promenaadi ääres.

Pidustused Alutaguse vallas

Alutaguse vallas on kõigil võimalik võtta osa pidulikust pärgade panemisest kl 9.00-11.00. Lisainfo siin.

Iseseisvuspäev iidses Hiiesoos Alutaguse Matkaklubiga
Nagu nimigi viitab, on Hiiesoo olnud põliseestlastele püha paik. Sarnaselt meie rahvuse ajaloole ootab ka meid 24. veebruaril ees kontrastne rännak koos, mille jooksul näeb nii maaliliselt kauneid rabajärvi, männisalusid kui ka mustendavaid turbakaevandust. Endi ja loodusmaastiku kaitseks liigutakse matkal räätsadel, millega varustab Alutaguse Matkaklubi. Osalejate arv matkale on piiratud. Lisainfo ja registreerimine matkale siin.

Kontsert Illuka mõisas

26. veebruaril kl 19.00 võib Illuka mõisas nautida kauneid palasid Mari Jürjensi ja Aivar Surva (klaveril) esituses. Piletihind 5 eurot, kontserdile lubatakse piiratud arv kuulajaid. Lisainfo siin.

Soojad soovid Eesti Vabariigi sünnipäevaks ja kohtumiseniI

 

 

Jaga
Soovitused