Narva

Enam kui seitsme linna jagu muusikat

Seitsme linna muusika
Sisukord

Ida-Virumaa oodatuim suvemuusika festival Seitsme linna muusika   tuleb juba 23. korda. Seekordne festival võtab šnitti loodusest ja viib kuulajad ka seni tundmatutesse kontserdipaikadesse.

1.–11. juulini kestev festival mahutab enda sisse 17 erinevat sündmust, mille seast leiab endale sobiva nii muusikahuviline, kinogurmaan kui ka ühist pereaega väärtustav inimene.

Eriilmelised kohtumised armastatud muusikutega

Esinejate seas on juba tuttavaid kooslusi, aga ka üksnes festivali jaoks kokku tulnud muusikuid. Teiste seas teevad etteasteid Marianne Leibur, Raivo Tafenau, Rahvusooperi Estonia poistekoori noormeeste kvintett, Dagmar Oja, Maarja-Liis Ilus, Alvar Tiisler, Lauri Saatpalu, Peeter Rebane, Jaanus Nõgisto, Tõnu Timm ning Wimberg. Niisama erinevad kui loetletud esinejad, on ka kontserdipaigad: festivali haare ulatub Jõhvi kontserdimajast Aseri rahvamaja hoovini, Iisaku kirikust Narva Äkkeküla tervisealani, Alutaguse rahvuspargi Kauksi külastuskeskusest Saka rahvamajani. Kontsertide ajakava ning toimumiskohad avanevad siit ↠

Öökino romantika

Sume suveöö, Toila-Oru park, kiiduväärt filmid ning priipääse moodustavad hea koosluse. Oru pargi kohvik ootab filmihuvilisi kahel õhtul järjest. 

Reedel, 2. juulil kell 22.30 jõuab sealsele kinolinale BBC loodusdokumentaal “Maa: üks imeline päev”. Suurele ekraanile mõeldud film näitab, kui palju võimsaid emotsioone ja suuri avastusi mahub kõigest ühesse päeva. 

Päev hiljem, ent samal kellaajal on vaatamiseks valmis lembedraama “Guernsey kirjandus- ja kartulikoorepiruka selts”. Filmi peategelane on noor naiskirjanik, kes otsib II maailmasõja järgses Londonis inspiratsiooni oma järgmise teose jaoks. Saatus viib ta aga kokku kirjandusklubiga ning pärast seda pole miski enam endine… 

Perega loodusesse

“Seitsme linna muusika” programmi rikastavad kaks perepäeva, mis suunavad peresid teadlikumalt looduses liikuma ning mõtestatumalt igapäevaseid tarbimisvalikuid tegema. 

Laupäeval, 3. juulil kella 12.00–20.00 toimub RMK perepäev vastavatud Alutaguse rahvuspargi Kauksi külastuskeskuses. Kohal on lastele armsad Lotte ja Klaus, kätt saab proovida matkaja, metsaköögi, prügisortimise ja nipinurga töötoas. Lisaks veel on kohal Meisterjaan ja tema parmupilli õpituba. Õhtu lõpupoole lahutavad meelt trummisõu ning Kaire Vilgats.

Pühapäeval, 11. juulil kella 12.00–20.00 leiab aset Äkkeküla terviseala perepäev. Pere pisemaid rõõmustab Piip ja Tuut Teater, muusikalist elamust pakub Ruslan Trochynskyi Trio. Vaid festivali jaoks kokku tulnud saksofonist Virgo Veldi ning akordionit mängiv Jaak Lutsoja toovad aga kuulajateni Põhjala muusikast ergutatud kontsertkava “Põhjamaa helid”.

Muusikat täis Ida-Virumaa ootab Sind!

Jaga
Soovitused