Narva

Ida-Virumaa #seiklusmaa tähtsündmus SeiklusFest 6.mail Kiviõli Seikluskeskuses

SeiklusFest 6.05.2023, Kiviõli Seikluskeskus
Sisukord
Pane vaim valmis ja märgi kohe kalendrisse! 06.05 tuleb sammud koos pere, sõprade ja kolleegidega seada Ida-Virumaale – ootamas on põnev ja tegevusterohke laupäev, mis sel aastal toimub Kiviõli Seikluskeskuses.

SeiklusFesti algne eesmärk oli tutvustada Ida-Virumaad ja piirkonna aktiivtegevusi erinevates maakonna paikades, vahetades iga paari-kolme aasta tagant festivali asukohta. Kolm varasemat SeiklusFesti toimusid Kohtla-Nõmmel, sest naabruses asuv suur Aidu karjäär pakkus rohkelt võimalusi. Teades, et värskes õhus seiklejad otsivad pidevalt uusi kogemusi, kolib neljas SeiklusFest Kiviõlisse.

Läbi aastate on jäänud peakorraldajaks Alutaguse Matkaklubi väike tiim. Nende seljatagune on aga sellise mastaabiga sündmuse korraldamisel loomulikult palju suurem. Partneritena löövad kaasa üle kümne Ida-Viru Turismiklastri muuseumid, majutus-, toitlustus- ja aktiivtegevuse teenuse pakkujad.

Ida-Virumaa on tuntud kui seiklusmaa ning mida aasta edasi, seda rikkalikumaks läheb sealsete seikluste menüü. Tegevust jätkub nii neile, kes vajavad patareide laadimiseks loodust ning liikumist, kui ka neile, kes tahavad ennast proovile panna, tunda adrenaliinitulva ja võistlusmomenti. SeiklusFestil saab aega sisustada Seiklusmaa Karika orienteerumisvõistlusel, osa võtta spetsiaalselt SeiklusFesti jaoks loodud matkadest, saada uusi teadmisi KogemusBoxides, nautida kvaliteetaega pere ja sõpradega või sauna-aastale kohaselt lõõgastuda saunamõnusid nautides.

Kõlab põnevalt, eks?

Et kogu päeva sündmustest paremat ülevaadet saada ning leida endale meelepärane tegevus, siis kergitame veidi saladuseloori ja räägime alljärgnevas artiklis lahti kogu päeva seiklused. SeiklusFest 2023 on pühendatud liikumisaastale ja sauna-aastale. Loomulikult saab nii liikuda kui ka saunatada, aga mitte ainult!

KogemusBoxid on meie uudne messiformaat, kus omavahel on põimunud ettevõtjate messiboksid ja põnevaid kogemusi pakkuvad tegevused. Esindatud on nii kohalikud ettevõtjad, asutused kui ka seltsid. Kogemusboksid on laiali laotunud omapärasel Kiviõli Seikluskeskuse maastikul. Igale külastajale jagatakse SeiklusPass, kuhu saab koguda KogemusBoxide templeid. Kui passi on kogutud vähemalt kümme templit, saab selle registreerida loosimiseks. Auhinnaloos toimub päeva lõpus osalenud ettevõtete välja pandud auhindadele. Lisakogemusi pakuvad põnevad Kiviõli Seikluskeskuse atrkatsioonid.

Naaseb orienteerumisvõistlus Seiklusmaa Karikas. Piirkond on uus – Kiviõli linn ja Küttejõu karjäär. Seekord lähevad 3- kuni 5-liikmelised tiimid teele jalgsi sega-, noorte- ja pere võistlusklassides. Pisikestele seikluskutsikatele mõeldes on perede klassi kontrollaeg 2 tundi, tugevamad seiklushundid saavad rajal mütata kuni 4 tundi.

Rada on mitmepalgeline. Kiviõli linn, sileda maaga ja kergelt läbitav linnaosa vaheldub looduse poolt taasmetsistunud, künkliku Küttejõu karjääri alaga. Põlevkivi kaevandamisest on sinna jäänud pinnavormid, mille ületamisel tuleb kohati rakendada kõiki jäsemeid. Kevadisest tärkavast taimestikust läbipugev keha peab aga pea sirge ja selge hoidma, et maastikulugemisel järg käest ei kaoks.

Hea uudis on see, et eraldi piletit seekord osta pole vaja – võistluse hind on juba SeiklusFesti üldpileti sees. Küll aga peab Fientas eelregistreerides kindlasti ära märkima, kas kavatsetakse võistlusest osa võtta. Kui võistelda seekord ei soovi, küll aga tahaks iseseisvalt mõnda rajalõiku uurima minna, siis selline võimalus on täitsa olemas. Sel puhul tuleb registreerimisel vastav valik teha ning SeiklusFestil antakse teile võistluskaart. Kui te ei võistle, on vaba ka liikumisviis – võib minna üksi elektrirattaga, kahekesi jalgratastega, neljakesi autoga või muul viisil.

Spetsiaalselt SeiklusFesti jaoks väljatöötatud matkad pakuvad Kiviõli ja selle ümbruse avastamist hoopis teiste rakursside alt.

Kolme tipu jalgsimatkal vallutatakse kolm Kiviõli „tuhamäge“ ja saadakse teada, miks need tegelikult ei ole tuhamäed ning kus õiged tuhamäed asuvad. Vaadeldakse nii lähedale, kui kaugelt, kuidas loodus tehismägedega kohaneb ja milline paistab Ida-Virumaa kõrgemalt. Tõukerattatuuril tehakse Kiviõlile tiir peale ja vaadatake põlevkivitööstuse tegevusmärke. Ligikaudu kümnekilomeetrisel tõukerattatuuril külastatakse huvitavamaid vanu kohti, nüüdseks juba ununenud otstarbega rajatiste jäänuseid ning tajutakse pea kõikide meeltega tohutuid keskkonnamuutusi. Jalgsimatk metsikutel Küttejõu küngastel viib unustusehõlma vajunud põlevkivikarjääri, millest tänaseks on alles jäänud taastuva loodusega huvitav kalasaba-kaevemustriga maastik.

Peale seikluslikku päeva on võimalik nahk kuumaks kütta ning nautida lõõgastumist SeiklusFesti saunaalal, kuhu tulevad kokku kohalike entusiastide mobiilsed saunad.

 

Talv on läbi! Ärgakem roidumusest! Võtke pere ja sõbrad kaasa ning tulge 6. mail põnevust ja seiklusi otsima SeiklusFestile Kiviõli Seikluskeskusesse. Keha ja vaim saavad hoo sisse just SeiklusFestil ja Kiviõli mägedes!

Rohkem infot ja ürituse ajakava leiab lehelt www.seiklusfest.ee

Jaga
Soovitused