Narva

Daina Tērauda: jah, Ida-Virumaa väärib kohe kindlasti Seiklusmaa nime!

IMG_20211001_120719
Sisukord

Oktoobri alguses külastasid Ida-Viru turismiklastrit kolleegid Lätist, täpsemalt Gauja rahvuspargi turismi eestvedajad. Daina Tērauda, Enter Gauja projektijuht räägib allpool lähemalt, milliseid sarnasusi ja erinevusi võib kahe piirkonna vahel leida, ning annab nõu, kuidas rohkem lätlasi seiklusmaale meelitada.

Daina, palun kirjelda lähemalt, millega Enter Gauja tegeleb.

Meie põhiülesanne on teha koostööd Gauja rahvuspargi regioonis tegutsevate turismiettevõtetega. Samuti turundame oma piirkonda teistesse riikidesse, et välisturiste ligi meelitada ja regiooni turismiteenuste sissetulekut suurendada. Korraldame ettevõtetele koolitusi ning hoiame end ka sotsiaalmeedias pildis.

Milliseid piirkondi Gauja rahvuspargi ala hõlmab?

Gauja rahvuspark paikneb Cēsise, Līgatne, Sigulda ning Valmiera ümber. Selle piirkonna parimatest vaatamisväärsustest annab väga hea ülevaate see veebilink

Jaga oma muljeid Ida-Virumaast. Kas me väärime Seiklusmaa nime?

Arvestades kõiki neid tegevusi, millega siin kokku puutusime, siis, jah, Ida-Virumaa väärib kohe kindlasti Seiklusmaa nime! Teie ettevõtted on väga vägevad seiklused välja arendanud.

Te külastasite mitmeid Ida-Virumaa kohti. Millised kõige sügavama mulje jätsid?

Kõige rohkem meeldis karjäärisafari ning virtuaalne ajarännak VR Toila 1938 pakkus samuti unustamatut elamust.

Kas Ida-Viru ning Gauja piirkonna vahel võib sarnasusi märgata? Või hoopis erinevusi?

Peamine erinevus on see, et Ida-Virumaa paikneb mere ääres. Meie peamine loodusobjekt on Gauja jõgi, lisaks veel liivakivikaljud ja -koopad.

Sarnasusena tooksin välja, et ka meie ettevõtted arendavad nn raamist välja lahendusi, näiteks saab meil jalgpallgolfi mängida.

Milline on koostöö Ida-Viru turismiklastriga?

Väga hea. Leidsime mitmeid kohti, millest õppust võtta, näiteks hästi kokku pandud strateegia ning selle järgi tegutsemine. Suhtleme Ida-Viru turismiklastriga ka edaspidi. Meil on palju kogemusi vahetada ning teemasid, millest rääkida.

Mida saaksime paremini teha, et veel rohkem lätlasi Ida-Virumaad külastaks?

Lätlastel on rohkelt infot Tallinna ja Pärnu, aga mitte Ida-Virumaa kohta. Paljud Läti inimesed ei kujuta ettegi, mida Seiklusmaal pakkuda on. Mõned suunatud turunduskampaaniad teeks selle töö kindlasti ära.

 

Jaga
Soovitused