Narva

Ida-Virumaal on ruumi heal tasemel majutuse, pereatraktsioonide ja suurürituste investeeringuteks

Turismikonverents paneel 2 21.03.2024
Sisukord

Valminud on põhjalik Ida-Viru turismisihtkoha analüüs ning kokkuvõttev raport investoritele: IDA-VIRU TURISMITURU PERSPEKTIIVID LISANDUVATE MAJUTUSASUTUSTE KONTEKSTIS. See toob välja 6 aspekti mis koosmõjus loovad just täna ja just Ida-Virumaal Eesti soodsaima turismiinevsteeringute keskkonna. Nn.valged laigud kus on ilmselgelt turul ruumi on heal tasemel majutus, pereatraktsioonid ja suurüritused.

6 aspekti moodustavad Ida-Viru turismisihtkoha väärtuspakkumise:

  • Sihtkohal on ambitsiooni ja ette näidata turismihüpe 2017-2019 ning tõus Eesti turul 3.-le positioonile.
  • Unikaalne baasressurss s.h.pikimad rannad, loodusrekordid, pärand ning aktiivsed teenusepakkujad.
  • Kasutamata potentsiaal- võrlduses Pärnu- ja Saaremaaga võiks maakonnas olla ca 10 korda enam soomlasi ja 3-5 korda enam tube-voodikohti.
  • Õiglase ülemineku fondi toel investeeritakse lähema paari aasta jooksul Ida-Virumaal ettevõtlusesse enam kui 560 miljonit eurot mis tähendab, et  nõudlus vaba aja ja turismiteenuste osas on lühikese ajaga hüppeliselt kasvamas – nt äriturismi vaates eelkõige Narva ning Kohtla-Järve-Jõhvi piirkonnas.
  • Katmata vajadused on heal tasemel majutuses (eriti äriklient), pereatraktsioonides, kõikvõimalikes (suur)sündmustes, maamärkides ning heal tasemel teenustes (nt toitlustus).
  • Ida-Virumaa on ainus piirkond Eestis kus turismiinvesteeringuks on võimalus saada kuni 45% investeeringutoetust, kuid seejuures peavad projektid olema lõpetatud hiljemalt 31.08.2026. 

TUTVU UURINGUGA

Analüüsi koostas Cumulus Consulting OÜ baseerudes mahukal statistilisel baasil ning erialaekspertide sisendil.

Kokkuvõttes võib anda hinnangu, et üldise majanduslanguse foonil on Ida-Virumaa turismisektoril läinud küllalt hästi ning samas on sektoril tulevikuvaatavalt jätkuvalt suur arengupotentsiaal. Lisaks teeb lühiajalises vaates investeerimise väga atraktiivseks võimalus saada kuni 45% investeeringutoetust.

Kontaktid:

Uuringu juhtivekspert: Mihkel Laan, Cumulus Consulting OÜ juhatuse liige, [email protected] tel: 5297984

Ida-Viru turismikoordinaator Kadri Jalonen, Ida-Viru Ettevõtluskeskus SA, [email protected]  tel. 5174236

Ida-Virumaa peamised turismiressursid 2024

Jaga
Soovitused