Jõhvi lennuväljal toimub lennupäev - Ida-Virumaa Lennunduskonverents

Narva

Jõhvi lennuväljal toimub lennupäev

Jõhvi lennupäevad
Sisukord

Pressiteade 05.07.2021

24. juulil Jõhvi lennuväljal toimuval lennupäeval asub peadpööritavaid trikke sooritama legendaarne Leedu vigurlendur Jurgis Kairys. Registreerimine on avatud õhusõiduki omanikele, kauplejatele ja teenuse pakkujatele ning 23. juulil Jõhvi kontserdimajas toimuvale lennunduskonverentsile.

23. juulil kell 11:00-18:00 toimub Jõhvi Lennunduskonverents, mille fookus lasub regionaallennundusel ja selle arenguvõimalustel Eestis. Esinema on oodata lennunduseksperte Eestist ja välismaalt, poliitikuid ja kohalike omavalitsuste esindajaid. Teiste seas on laval üles astumas näiteks Regional Aviation Council tegevdirektor Sergi Alegre, kes tutvustab lähemalt regionaallennunduse korraldamist Euroopas. Lisaks veel riigikogu liige ja lennunduse töögrupi asutaja Henn Põlluaas, kes räägib lähemalt riigi panusest regionaallennunduse edendamisel ning Pärnu linnavolikogu esimees Andrei Korobeinik annab oma sisendi värskelt valmiva Pärnu lennujaama edasistest plaanidest.

24. juulil kell 11:00-17:00 Jõhvi lennuväljal toimuval Jõhvi lennufestival raames toimuvad õhusõidukite vahelised mõõduvõtud, demolennud ning Jurgis Kairyse vigurlend SU-31 lennukil. Lavaprogrammis astuvad üles Jõhvi Big Band, Kohtla-Järve noorteorkester ja ansambel DB4 ning festivali peaesineja Shanon. Näituse alal saab tutvuda erinevate õhusõidukitega (Cessna 172M, Aviat Husky A-1B, Piper Cherokee, Enstrom 480B, jm) ja väljapanekutega (Magnetic MRO, Eesti Lennuakadeemia, Maanteeamet, Päästeamet). Samuti on üritusele registreerunud erinevad kauplejad, toitlustajad ja teenuse pakkujad (Ingrid K OÜ, Etsi Talutooted OÜ, FIE German Sepp, FIE Uljana Ratkovitš, jm). Läbirääkimised käivad langevarjurite, lennumudelistide ja huvilennu pakkujatega. Ülalmainitud sektorite teenusepakkujatelt oodatakse aktiivset registreerimist: www.huvikeskus.info/northeasttakeoff/lennupaev

Projekti North-East Takeoff eesmärk on propageerida lennundust, koondada Ida-Virumaa lennundushuvilisi ning korraldada huvigrupile väljasõite (16.08.2021, 05.2022) ja lennunduse teemalisi loengusarju (17-18.08.2021, 15-16.09.2021, 04.2022). Kõik sündmused toimuvad osavõtutasuta ning tagatud on bussitransport suunal Narva-Jõesuu – Jõhvi – Narva-Jõesuu. Projekti toetuspiirkonna elanikele on tagatud eelisjärjekord piiratud osavõtuarvuga sündmustele
registreerimiseks (Jõhvi, Toila, Narva-Jõesuu omavalitsused). Projekti kaasrahastatakse Kirderanniku Koostöökogu LEADER fondi meetmest “Koostöö ja ühistegevuse arendamine”. Peakorraldaja Jõhvi Vallavalitsus, toetajad: Ida-Viru Ettevõtluskeskus Kohtla-Järve linn, Toila vald, Diamond Sky OÜ, Eesti Lennuakadeemia ja Kohtla-Järve Gümnaasium.

Lisainfo:
www.huvikeskus.info/northeasttakeoff
www.facebook.com/NorthEastTakeoff

jõhvi lennupäevad

JÕHVI LENNUFESTIVAL ORIENTEERUV PROGRAMM 24.07.21

Jõhvi lennuväli

11:00 – Avasõnad
11:15 – Lennumudelistide demovõistlus
11:30 – Jõhvi Big Band
12:15 – Kohtla-Järve Gümaasiumi nooteorkestri ABBA kava
13:00 – Lennukite täpsuspommitamis-(jahukottidega) ja maandumisvõistlus.
Lennuvahendite demolennud.
14:30 – Kohtla-Järve Gümnaasiumi bänd DB4
15:00 – Ansambel Shanon, I osa
15:30 – Vigurlend – Jurgis Kairys
16:00 – Ansambel Shanon, II osa
16:30 – Ürituse lõpp – äralennud

  • Korraldaja jätab endale õiguse teha programmis muudatusi. Õhuprogrammi toimumine sõltub ilmastikuoludest.

Üritus on tasuta.

  • Ürituse toimumiskohas ei tohi suitsetada väljaspool selleks ettenähtud ala(sid).
  • Üritusele ei lubata silmnähtavalt joobes isikuid, korraldajal on õigus keelduda külastaja ligipääs ja teenindamine

SÜNDMUSELE ON KEELATUD SISENEDA

  • toidu ja joogiga, sh ka korduvkasutatava klaastaaraga
  • lemmiklooma või -linnuga
  • tuli-, külm- või muud tüüpi relvaga
Jaga
Soovitused