Narva

Joosep Järvesaar filmis oma uut muusikavideot Ida-Virumaal

Joosep Järvesaar
Sisukord

Oktoobri viimasel nädalal võis osades Ida-Viru kohtades näha tavapäratut sekeldamist: pool kits, pool mees jooksis ringi ning võttemeeskond tema järel. Tegemist polnud aga Seewaldist põgenenud kuju või varajase santija, vaid Joosep Järvesaarega,  kes seiklusmaal oma uut muusikavideot filmis.

Joosepi, esinejanimega Jozels,  värskeim lugu kannab nime “Holding on to your silence” (“Sinu vaikusest kinni hoides”). Laulus kuuleb ka USA naislaulja Brooke Tomlinsoni häält. Tabasime Joosepi Kohtla-Nõmme suusabaasi juurest ja vestlesime mõne sõna juttu.

Joosep, millest see laul räägib? 

Laul räägib katki läinud armastusest, mis tuleb jupp-jupi haaval uuesti kokku panna. Loo alguses esitatakse probleem ning lõpus tuleb lahendus.

Videot peaks novembri esimeses pooles juba näha saama.

Miks just Ida-Virumaa võttepaigaks valisid?

Mõtlesime erinevate kohtade peale. Keegi postitas ühisesse vestlusse pildi Ida-Virumaast, mis tundus põnev. Režissöör haaras sellest kohe kinni. Käisime kohapeal ja saime aru, et siin on kümneid väga, VÄGA ägedaid kohti, kus ägedat asja teha.

On Sul ka varasemaid kokkupuuteid siinse piirkonnaga?

Tegelikult on see mu esimene. Kui mu väga hea sõber nublu “für Oksana” videot Narvas filmis, elasin talle protsessi käigus kaasa ja mõtlesin, et tuleb selle kandiga tutvust sobitada.

Minu elukaaslase esimene reaktsioon siia sõites oli, et oh, nagu välismaa! Oma igapäevaseid toimetusi ajame Lääne-Virumaal, nii et siinne piirkond tundub eksootiline.

Millistes kohtades filminud olete?

Näiteks Aidu karjääri nn uppunud metsas, Kiviõli tuhamägedes, pankrannikul…

Ja kõige sürrima mulje jätsid?

Uppunud metsast saadud droonikaadrid jäid väga huvitava ja omapärase visuaaliga. Sakal filmides sabistas vihma, panime kivide peale küünlad põlema. Tekkis täielik sügavus.

Nii et seiklusmaa on oma nime vääriline?

Jaa, jaa, kindlasti! Mulle tundus nii teistmoodi, et Kiviõli seikluskeskuses on kardirada mäe peal. Olen ka ise ekstreemne inimene, seega, jah, tuleb tagasi tulla.

Aga millal siis võime Sind Ida-Virus turistina kohata? 

Saan peagi isaks ja mõtlen, et ehk tuleme perega juba järgmisel suvel Ida-Virumaad avastama.

Jaga
Soovitused