Kiviõli Keemiatööstuses toimub AHHAA Robolahing

Narva

Kiviõli Keemiatööstuses toimub AHHAA Robolahing, kus võistlevad ise ehitatud lahingurobotid.

AHAA robolahing
Sisukord

AHHAA Robolahing toimub juba viiendat korda, aga täiesti esimest korda toimub raevukas masinamöll Ida-Virumaal. Projektijuht Kaimo Kukk rääkis, et sel aastal astub võistlustulle rekordiliselt 24 lahingurobotit. “Masinad heitlevad elu ja surma peale, proovides üksteist kahjutuks teha, kasutades selleks näiteks löökriistu, terasid või ketassaage,” selgitas ta. Võistlusel on kaks kaalukategooriat: kergemad masinad kaaluvad kuni 29,9 kilogrammi, raskemad 30-55 kilogrammi.

Peakorraldaja sõnul on oodata üllatusterohket lahingut, sest võistlusega on liitunud uued meeskonnad ja mitu varasemat osalejat on valmis ehitanud täiesti uued robotid. Lahingule lisab pinget eriline areen, kus roboteid üllatavad tuleleegid, kirved ja muud takistused.

Robotiehitajate meeskondades on seekord kokku üle 80 inimese, kelle hulgas on ülikoolide, erinevate asutuste ja sõpruskondade esindajaid tervest Eestist. Kaimo Kukk ütles, et mitmed võistkonnad on Robolahingul osalenud algusest peale ja see on oluline traditsioon nii neile kui ka AHHAA-le. “Tegu on Põhja- ja Baltimaades täiesti ainulaadse formaadiga,” selgitas ta.

Kaimo Kukk rääkis, et lisaks kaasa elamisele saavad robotihuvilised ka ise katsetada. “Miniareenidel  saavad pealtvaatajad AHHAA demo-robotitega väikeseid lahinguid pidada,” tutvustas ta. Lapsi lõbustab hiiglaslik transformer Bumblebee ja publikule jagatakse tasuta jäätist ning limonaadi.  

AHHAA Robolahing toimub 6. novembril Kiviõli Keemiatööstuse tehasehoones. Uksed avatakse kell 15, võistlus algab kell 16. Sel korral saab tulisele robotite heitlusele kaasa elada ka mugavalt oma kodus Elisa Stage’i vahendusel. Piletid ja info: www.robolahing.ee/piletid

Valik eelmise aasta fotodest: www.robolahing.ee/fotod

Lisainfo:

Kaimo Kukk

AHHAA Robolahingu projektijuht

Tel. 5813 7505

kaimo.kukk@ahhaa.ee

Jaga
Soovitused