Narva

Lammasmäe puhkekeskus – ürgse väega salapärane paik

Lammasmäe saunakeskus
Sisukord

Lammasmäe puhke- ja saunakeskus asub Lääne-Virumaal looduskaunis Viru-Nigula vallas Kunda jõe ääres. Kõrgete liivakallaste vahel looklev jõgi eraldab puhkekeskuse muust maailmast, pakkudes võimalust olla omaette keset ürgset loodust. 

Tähelepanelikul lugejal tekib kohe aga küsimus, miks idavirukad Lääne-Virumaal paiknevat Lammasmäe puhkekeskust promovad. Vastus on lihtne: kuna Virumaa ühise nimetaja alla mahuvad nii ida kui ka lääs, siis miks mitte omavahel juba ka turismialast koostööd teha.

Lammasmäe puhkekeskuse territoorium on õdus, ruumikas ning looduslikult hästi liigendatud. Sobiva peoruumi, sauna või majutusvõimaluse leiab nii pere ja väike sõpruskond kui ka suurfirma, kes soovib oma töötajatele meeldejäävat koosviibimist pakkuda. Lammasmäel on suurepärased võimalused looduses liikumiseks, kuid külastajate seas on ta enim tuntud oma erilise saunamaailma poolest.

Looduslähedased majutusvõimalused

Kui väidame, et Lammasmäe puhkekeskuses on majutusvõimalusi igale maitsele, siis ei ole see tühipaljas sõnakõlks. Sobiva voodikoha leiavad paarid, pered, nii väiksemad kui ka suuremad seltskonnad.

Näiteks jäägri saun sobib lahedasti kuni kümnele inimesele. Sauna kõrval on jõgi ning supluskohta viib trepp. Jahituristide jaoks on ka viiekohaline relvakapp. Aidamaja, seevastu, pakub ehedat romantilist maahõngu kahele puhkajale. Tegemist on ka noorpaaride kõige eelistatuma paigana pulmaöö veetmiseks. Mugava, ent seiklusliku äraolemise nautlejatele on Lammasmäel ka glämpingutelk.

Kõigi majutusvõimaluste kohta lähemalt »

Glamuurses telgis on kaks laia voodit ja puuküttega ahi

Saunaskäik võib olla palju rohkemat kui kuumas higistamine

Saunu, kus mõnuleda ja mitmesuguseid ihuprotseduure nautida, on seitse. Vahepaladeks veel sisebassein, puuküttega kümblustünn ja mullivann. Ilmselt on kõige elamuslikum valik teadaolevalt maailma esimene turbast ehitatud saun, mis asub jõeparvel. Maheda leiliga saunas saab teha nahka pehmendavaid ja toitvaid turbahooldusi. Parvel asuva duši jaoks pumbatakse jõest vett paadi pilsivee pumbaga. Dušina on kasutusel augulise põhjaga ämber.

Kel aga raskusi sobiva sauna väljavalimisega, siis pakub Lammasmäe erilist saunaelamust, mis valiti ka Ida-Viru turismiklastri korraldatud konkursil 2020. aasta parimaks uueks seikluseks. Elamuse käigus läbitakse viis-kuus sauna, vahepeal saab end kasta kas jões, jahimaja basseinis või kümblustünnis. Saab katsetada erinavaid vihtasid, valmistada ürtidega jalavanni ning lõpus saada kosutust kohalikest jahimehe saunasnäkkidest.

Vaata Lammasmäe saunade kohta lisaks »

Turba-parvesaunal on Eesti turbast seinad ja Soome turbaplaatidest katus

Lammasmäe tegevused pakuvad põnevust ja mängulisust

Kanuumatkad, fatbike-matkad, ATV-matkad, räätsamatkad, tõukekelgumatkad, ajaloomatkad, käsitööveini tegemise töötuba, saunakosmeetika töötuba, saunateemaline töötuba, lasketiir, vibulaskmine, kirveviskamine, tennis, võrkpall – küsi vaid ja sulle antakse.

Nagu loetelustki näha, on tegevuste valik mitmekesine. Osa pakutavatest tegevustest, näiteks ATV-, raba- ja ajaloomatkad, on kättesaadavad aastaajast sõltumata. Räätsa- ja tõukekelgumatk jäävad talvisele, tennis ning võrkpall aga suvisele ajale.

Uuri veel tegevuste kohta »

ATV-matkal näeb sama ajaga palju rohkem kui teistel matkadel

Saab ka “võtmed kätte” üritusi

Lammasmäe puhkekeskuses saab korraldada meeldejäävaid suve- ja talvepäevi, harivaid koolituspäevi, aga sinna võib minna ka lihtsalt sõpruskonnaga matkale või saunaseiklust kogema. Suveperioodil majutab puhkekeskus kuni 139 külalist, lisaks sellele on piiramatu võimalus telkimiseks tuhandetele telkijatele.

Omalt poolt aitab Lammasmäe puhke ja saunakeskus meelsasti kaasa ka ürituste planeerimisele, nende kaudu on võimalik tellida õhtujuhti, ansamblit, suurt ilutulestikku.

Ürituste lehele »

Pole tähtis, kas valida Lammasmäel lõõgastus või aktiivne puhkus, hea enesetunde saab igal juhul. 

Jaga
Soovitused