Narva

Ida-Virumaa aasta turismiettevõte 2022 on spaahotell Mäetaguse von Rosen spa

Mäetaguse mõisahotelli restoranis kahekesi söömas (003)
Sisukord

01.12.22 kuulutati välja Ida-Virumaa aasta ettevõtted. Kõige julgema uuendusega paistis silma turismisektor, mis on 3 aastat kriisides pidanud laveerima. Aasta turismiettevõtteks kuulutati Eesti esimene only adult ehk täiskasvanutele suunatud spaahotell Mäetaguse von Rosen spaa, Mehntack OÜ. Nominentideks said MTÜ Open World – Aleksandr Openko ja Trogar OÜ (Tulivee Villa)

Ärimudeli uuendus on ettevõtetele keerulisim väljakutse. Vajadus see läbi viia on praegustel kriisiaastatel paljudel, kuid muudatustega kaasneb alati risk ebaõnnestuda, mistõttu on sellised julged ettevõtted nagu Mehntack OÜ eeskujuks ja julgustuseks ka teistele turismiettevõtetele nii Ida-Virumaal kui Eestis.

Mäetaguse von Rosen spaa tegevjuht Terje Rattur: „Selleks, et energiakriisis ellu jääda, valisime Eestis ainulaadse eristumise, kitsendades sihtgruppi täiskasvanud külastajate peale. Muudatus on osutunud edukaks.”

Lisaks sel sügisel ellu viidud ärimudeli uuendusele on Mäetaguse von Rosen spaa olnud edukas energiasäästu rakendaja ja võtnud kasutusele erinevad nutikad lahendused. Ida-Viru turismiklastri Nõukoja ühe liikmena on spaa piirkonna turismiettevõtete eesträäkija, aidates sektori vajadused viia riigi tasandile. Ühena klastri algatajaliikmetest on see aktiivne ja uuendusmeelne spaa järjepidevalt panustanud Ida-Viru turismisihtkohta tootearendusse ja turundusse.

Ida-Virumaa aasta turismiettevõtte nominendid on kõik aidanud tõsta maakonna atraktiivsust turistide hulgas. MTÜ Open World – Aleksandr Openko on Narva giid, kes oskab ajaloo inimeste jaoks elama panna. Trogar OÜ (Tulivee Villa) on rajanud Liimala randa populaarse turismikeskuse, mis räägib tuliveega salakaubitsejate lugu. Tulivee Villa tutvustab rannaelu ajalugu ja võimaldab samas viia läbi seminare, sündmusi ning pakub ka ööbimisvõimalust

Mäetaguse von ROSEN spa hotell, Eesti esimene ainult täiskasvanutele mõeldud spaahotell

Konkurss toimus 6. kord, kategooriaid oli kokku 8. Laekus senini rekordarv ankeete-  üle 130 ankeedi, millega esitati konkursile üle 80 erineva ettevõtte, asutuse.

Konkursi Ida-Virumaa ettevõtete tunnustamiseks kuulutasid ühiselt välja Ida-Viru Ettevõtluskeskus, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja Jõhvi esindus,  Ida-Virumaa Omavalitsuste Liit, SA Ida-Viru Investeeringute Agentuur, Europe Direct`i Jõhvi teabekeskus ja Ida-Virumaa ajaleht „Põhjarannik“. Konkursi eesmärk on väärtustada ettevõtlust ja ettevõtlikkust Ida-Virumaal.

  • Lisainfo: konkursist Jefim Aljoškin, Ida-Viru Ettevõtluskeskus [email protected] +372 5332 3596
  • Lisainfo Mäetaguse von Rosen spaa, Terje Rattur, tegevjuht Mehntack OÜ, [email protected], +372 5184803

Terje Rattur videokommentaar siin lingil.

Auhinna gala fotod

Mäetaguse von Rosen spaa video

Jaga
Soovitused