Narva

Meie lood: Egle Rääsk Ajarännak „VR Toila 1938“-st

VR Toila ajarännak ida-virumaa
Sisukord

Tartust pärit Egle Rääsk leidis oma tõelise kutsumuse kolm aastat tagasi, kui otsustas oma tähelepanu ja energia suunata Ajarännak „VR Toila 1938“ (BLUERAY) arengusse. BLUERAY on Tartu Ülikooli hargettevõte, mis viib külastajaid virtuaalsele ajarännakule „VR Toila 1938“.

BLUERAY-sse jõudmise ajaks oli Eglel selja taga rohkem kui kümneaastane karjäär panganduses, enne seda oli ta oma ideid ja loovust saanud rakendada kirjastuses projektijuhina töötades. Kogu oma karjääri jooksul on Egle alati leidnud aega olla tegev erinevate heategevusprojektide ja -algatuste juures. Ta on korraldanud lastekodulastele teatriskäike, aidanud luua vähekindlustatud lastele rõõmsamaid jõule ning viimase ühiskondliku teona algatas Egle ühele Ida-Virumaa koolile eestikeelsete raamatute kogumise, mille raames koguti kokku ligi 300 raamatut.

„Meie ettevõte lähtub õppiva organisatsiooni põhimõtetest,“ räägib Egle. „Soovime iga uue projektiga, olgu selleks meie loodud näitus või uus virtuaalne ajaauk, tõsta oma oskuste taset ning üllatada külastajaid millegi uuega. Oleme märganud, et meie külastajad on kirglikud inimesed, kes reageerivad meie üllatustele nii naeru, pisarate kui ka aplausiga. Püüame alati, nii palju kui võimalik, külastajate mõtete ja tähelepanekutega arvestada. Kõik soovid paneme igatahes kirja,“ kinnitab Egle.

Egle on nagu orkester – talle meeldib vaheldus ja uued väljakutsed.

Ettevõttes täidab ta erinevaid rolle ja valdab paljusid instrumente. Ajarännak „VR Toila 1938“ virtuaalreaalsuse juhina vastutab ta selle eest, et ettevõte looks uudset ja võimalusterohket virtuaalreaalsust parimal viisil, sh külastajate ohutust silmas pidades, et teenust saaks pakkuda kõigile huvilistele ning et minevik saaks ellu äratatud elamuslikult. Kuna tegemist on unikaalse ja uue teenusega, on Egle ja kogu ettevõte pidevas enesetäienduse ja õppimise faasis. See Eglele aga sobib, sest õppimist ja arengut väärtustab Egle väga. Pole siis ka üllatav, et Tartu Ülikooli ajaloo- ja majandusharidusega ettevõtlik naine hindab väga teaduspõhist lähenemist. On väga muljetavaldav, et Eesti esimene virtuaalreaalse turismiobjekti külastajakogemusel põhinev kasutajakogemuseuuring pärineb just temalt. See, kuidas uuringut läbi viidi, illustreerib aga juba iseeneses, kuivõrd pühendunult ja südamega teeb Egle kõike, mida ta on otsustanud ette võtta.

Aasta 2019 talvel, vahetult enne Eesti esimese ajaloolise VR-teenusega turule tulekut, otsustas Egle kangekaelselt, heitlikke märtsikuiseid ilmastikuolusid trotsides kasutajakogemuse uuringu viia läbi samas paigas, kuhu teenus pidi tulema – Emajõe kaldal Tartus. Ta seisiski sel lörtsis ja tuules, riidest kott kahe paari VR-prillidega käevangus, mille sees oli testversioon „VR Tartu 1913“ rakendusest. Uuringu käigus oli vaja eraldi hinnata vähemalt 100 osaleja kogemust ning teha seda põhjaliku küsimustiku alusel. Uskuge, see oli päris naljakas vaatepilt, kuidas üks pisut külmunud olemisega, ent rõõmsameelne naisterahvas keset halli ja sajust märtsikuu päeva oma riidest koti ja prillidega Tartus jalakäijate silla juures ühelt jalalt teisele hüppas ning möödakäijaid kõnetas, pakkudes neile võimalust uuringus osalemiseks. „Oleksin ma teadnud, kui umbusklikud võivad inimesed uute lahenduste suhtes olla, kes teab, kas ma siis üldse oleksin julgenud alustada,“ muigab selle peale Egle nüüd tagasi vaadates. „Aga kord juba alustatut ei saanud ju enam niisama heast peast pooleli jätta! See oli väga väärtuslik õppetund!“ võtab Egle oma esimesed tuleristsed virtuaalreaalsuse teenusepakkujana kokku. Sihikindlus ja tulemusele pühendumine on Eglele väga iseloomulik.

Ajarännak „VR Toila 1938“ kohta leiad infot siit

Loe ka teisi meie Ida-Virumaa lugusid. Ida-Virumaa ei ole pelgalt seiklusi täis maakond. Ida-Viru on ühtlasi kogukond, kus väikesed ettevõtted teevad koos suuri asju. Kui oleme avatud, olete alati oodatud!

Blueray_Keit ja Egle_@Erik Setškov
Jaga
Soovitused