Meie lood: Ivika Maidre Vaivara Sinimägede muuseumist - Ida-Virumaa

 

 

 

Meie lood: Ivika Maidre Vaivara Sinimägede muuseumist

 

 

 

JAGA

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

 

Ivika Maidret köidavad inimeste ja paikade lood. Kunagine Süüria piiskop on öelnud, et inimene viib oma eluülesande täide kahe dimensiooni kaudu. Esimene on paik, kus inimene viibib, milles ta eksisteerib, mis ümbritseb teda. Teine on aeg. Aega on kahte tüüpi. Üks on naturaalne, universaalne aeg, milleks on öö, päev ja tunnid, mis mööduvad. Kuid siis on veel isiklik aeg, (inimese) personaalne ajalugu. Ivika koht ja paik on Sinimäed ehk Kirde-Eesti kolm küngast.

Piltlikult öeldes on Sinimäed 900-aastane lahinguväli, sest paiknemine mere, soo ja idapiiri vahel on loonud siia piirsituatsiooni ja sellega toonu siia sõjad. Samas ei ole sõjaväljade lugu ainult meeste lugu. Totaalse ehk kõikehõlmava sõja puhul on see ka naiste ja laste lugu. Sellepärast sai muuseumiprogrammiks vormitud ka Narvast lahkumine 1944. aastal.

Ivika  saab selle põlvkonna elavana esitada lugusid viimase suure sõja pool aastat kestnud lahingutest, juhustest, õnnest ja saatusest Narva piirkonnas. Ja ka sellest, et ammuste inimeste tegusid ei saa analüüsida tänaste teadmiste baasil. Ajad, haridus ja infovoog on erinevad. Aga küsimused, et miks sõditi just nii ja mitte teisiti ja kas oma koduväravas oleva sõja eest saab ja võib ära minna, jäävad. Ühte lugu saab mitmeti rääkida. Sinimägede muuseum on paik, kus lisaks sõjale võib arutleda ka piirsituatsiooni ja inimlikkuse üle. Ning Ivika oskab seda imeliselt ilusti ja inimlikult teha.

Vaivara Sinimägede Muuseumi kohta leiad infot siitOleme suletud!

Loe ka teisi meie Ida-Virumaa lugusid. Ida-Virumaa ei ole pelgalt seiklusi täis maakond. Ida-Viru on ühtlasi kogukond, kus väikesed ettevõtted teevad koos suuri asju. Kui oleme avatud, olete alati oodatud!

Vaivara Sinimägede Muuseum 2

 

VAATA VEEL

 

 
Uudised

Kultuuri Digihäkk Narvas

Eesti rahvusvähemuste esindajad kogunevad 10.-12. juunil Narvas, et leida digitaalseid lahendusi kultuuripärandi tutvustamiseks, säilitamiseks ja nooremale põlvkonnale edasiandmiseks Homme, 10. juunil algab Narvas esmakordne Kultuuri

VAATA LISAKS »
 
Inspiratsiooniks

Suvesündmused 2022 Ida-Virumaal

Ida-Virumaal toimub suvi läbi põnevaid sündmuseid Narvast Kauksini ja Toilast Kiviõlini või osale  ekskursioonidel ja jalutuskäikudel eriilmelistes ja salajastes paikades. Saad mekkida kohalikku toitu kohvikutepäevadel

VAATA LISAKS »