Mis teeb Seiklusmaast Seiklusmaa? Esiteks kindlasti erakordsed ja põnevad kohad maa all, vee peal ning isegi puude latvades. Siin jagub dramaatilisust ja suuremõõtmelisust. Just siin asuvad Eesti pikimad rannad, kõrgeim kallas, mõõtmatud fjordid Aidus või pompöösseimad stalinislikus ampiiristiilis kultuuripaleed Kohtla-Järvel, Sillamäel, Narvas. See on kontrastide maa, mis mõjub ainulaadse ja eksootilisena. Nendest paikadest kooruvad seiklused, mida pidevalt juurde tekib. Matkad kõrgel pankrannikul ja selle seitsmel joal, Narva ekskursioonid koos linnapeaga, retked Aidu fjordides või Eestimaa pikimal liivarannal Peipsi põhjakaldal on vaid mõned näited. Seda kõike seob faktor, ilma milleta ei oleks need seiklused võimalikud – ägedad ja kirglikud Ida-Viru inimesed, kes selle maa kaardile panid.
Seiklusmaa sünnilugu ulatub tagasi 2009. aastasse, mil aktiivsed Ida-Virumaa ettevõtted-omavalitsused kokku tulid, ja hakkasid ühiselt tegutsema. Ühiselt koondati kokku ning jagati häid uudiseid ja oma tegemisi. Hakati otsima „oma nägu“. Valimine osutus oodatust keerulisemaks, sest kuidas sa valid, kui on nii palju, mille vahelt valida? Uhkeim loodus, põnev kultuur, spaad, tööstusturismi seiklused… Orgaaniliselt jõuti ühisele arusaamisele: Ida-Virumaa ongi teistsugune, rutiinist väljas, täis kontraste. Siin on kõige ägedamad seiklused, mille kõrval kõige kaunimad puhkuserannad. Eneseotsingud võttis üheselt kokku Eesti kirjanik Sass Henno, kes 2017. aasta veebruaris meile otse välja ütles: „Mis te keerutate? Öelge ometi otse välja – teie oletegi Eesti Seiklusmaa! Juba ainuüksi siia tulek on seiklus. Siin juhtub igal juhul midagi erilist.“. Nii siis jäigi.
Seiklusmaa aktiivsed inimesed töötavad majutuse, toitlustuse, kultuuri, omavalitsuse ja hariduse valdkondades, Lammasmäest Narvani, Kauksist Toilani. Ühist toimetamist koordineeriva Kadri Jaloneni sõnul on selle töö juures on parim, et Seiklusmaal ei pea kõik minema nööri mööda. „Kui midagi läheb nässu, siis ütled lihtsalt- Seikusmaa! Õpid sellest ja liigud edasi. Sellise ellusuhtumisega jõuab palju kaugemale kui püüdes olla väga tubli ja korrektne. Muudmoodi ei saakski seiklused sündida,“ annab ta suurepäraselt edasi muretut ja lustlikku ellusuhtumist, mis Seiklusmaale nii omane on.
Seiklusmaa tiimi elustiil ongi seiklemine – nende töö on olla avatud, nad rabelevad rutiinist väljas ja on pidevas arengus, et suuta teha oma peamist tööd: luua ja kasvatada seiklusi. Ikka selleks, et kõigil teistel oleks, mida avastada. Mitte vähem tähtis ülesanne on kutsuda avastamisalteid inimesi Seiklusmaad ja siinseid võimalusi uudistama. Siin on nii palju kohti, mis on hoopis teissugused kui mujal Eestis.
Loe ka teisi meie Ida-Virumaa lugusid. Ida-Virumaa ei ole pelgalt seiklusi täis maakond. Ida-Viru on ühtlasi kogukond, kus väikesed ettevõtted teevad koos suuri asju. Kui oleme avatud, olete alati oodatud!