Mida teha koolivaheajal Ida-Virumaal lastega | Ida-Virumaa

 

 

 

Mida teha koolivaheajal Ida-Virumaal lastega

 

 

 

JAGA

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

 

Koolivaheaeg läheneb valguskiirusel.

Miks mitte avastada kodumaal kohti, kuhu ehk veel ei ole jõudnud või taasavastada vanu lemmikuid? Ida-Viru Seiklusmaal on omajagu võimalusi koolivaheaja lõbusaks veetmiseks.

Kogu perega saab mõnusalt puhata spaades, kes on ekstra selleks teinud ahvatlevad eripakkumised. Tule ja puhka koos lastega Toila SPAs või Meresuu SPAs.

Sügiskirju looduse keskel puhkamiseks, argisest töö- ja koolirütmist eemaldumiseks sobib ideaalselt pankranniku pärl Saka Mõis. Sakast vaid 10 minutilise sõidu kaugusele jääb Eesti kõrgeim juga Valaste ning põnev Valaste matka-ja õpperada.

Perele on mugavaks peatumiseks Valgevilla apartamendid otse kauni Oru pargi serval või miks mitte tulla koos õdede-vendade, vanaemade-vanaisadega ja armsate lemmikloomadega ning peatuda hubases Karukella puhkemajas kus ruumi jagub lahedalt 10-16 liikmelisele seltskonnale.

Seigelda saab nii maa-all Eesti Kaevandusmuuseumis, õhus Alutaguse Seikluspargis kui vee peal Tütarsaare Ainoga. Kaevandusmuuseumisse saab päevaks mugavalt rongiga tulla. Päeva sisustab giidi juhitud ajaloorännak, näituse „Hirmus kallis maapõu“ avastamine, lõunasöök, maa-alune ekskursioon. Terve vaheajanädala on veel avatud Kohtla-Järve Põlevkivimuuseumi „Valges Saalis“ erakordne vajakujude näitus, kus on kokku 40 tuntud tegelast nii ajalool, kirjanduse kui näitlejate, muusikute ning laste- ja multifilmide kangelasteni välja. Hoopis teise maailma leiad Sillamäelt, kus linnaga  tutvuse sobitamist tasub alustada Sillamäe muuseumi otsingumänguga “Salastatud linna eesrindlane“, mis kujutab endast seiklusretke minevikku nüüdisaegse tehnoloogia abil. Piirilinnas Narvas ootab sügisvaheaja eriprogramm Narva Linnuses.

Erinevad söögikohad leiad siit

Ida-Virumaa puhkus lastega perekond Aidu karjääris

 

VAATA VEEL

 

Uncategorized @et

Restoranid ja kohvikud on avatud

Tore, et saab jälle väljas süüa, kohvitada kohvikus ja nautida kvaliteetset toitu restoranides. Toidukohad pakuvad päevapakkumisi ja ootavad varajasele õhtusöögile. Endiselt saab toitu kaasa osta,

Read More »
Ida-Viru Seiklusmaa bränditoode kruus
Inspiratsiooniks

Kingi killuke Ida-Virumaa Seiklusmaad

Ida-Virumaa on Seiklusmaa ja siinsed turismiettevõtted pakuvad võimalust aktiivselt puhata ja seigelda, maakonna arvukad restoranid pakuvad erinevaid maitseseiklusi ning hubased majutuskohad lõõgastavat puhkust. Detsembri keskpaigast

Read More »