Narva

Mida Viru? Ida-Virumaa õpetab muretult seiklema!

Ida-Virumaa seiklusmaa EASTONIA
Sisukord

Ida-Virumaa on teada-tuntud Seiklusmaana. See tähendab, et siin on olemas kõik võimalused seiklustesse sattuda. Tuleb vaid kohale tulla, neile võimalus anda ning võtta vastu, mis elul anda on. Üsna pea võid avastada ennastki muhedalt õlgu kehitamas või südamest naermas ning rõõmsalt sõnatuna õhkamas „Mida Viru?“, sest midagi muud ei oskagi kosta.

Ida-Viru tugevus on, et maakonnal on mitmeid tõmbepiirkondi, mitte vaid üks tuntud keskus. Nii on kohalikud jaotanud maakonna mitteametlikult 4 piirkonnaks, mida nimetavad Põlevkivimaaks, Alutagusemaaks, Pankranniku ja Narva piirkondadeks. Kõik neli on omanäolised ja kahtlemata tutvumist väärt.

Ida-Viru turismiklaster tuleb külalisele appi

Tervet maakonda oleks vahest keeruline korraga hoomata. Et kõik külalised toreda elamuse siiski kätte saab, on Ida-Viru Turismiklaster pannud kokku iga piirkonna parimad palad ja algatanud kampaania, mis tutvustab erinevaid Ida-Viru piirkondi: sealseid looduslikke võlusid, turismiatraktsioone ning majutus- ja toitlustusvõimalusi. „Külastajatel on lihtsam oma väljasõite planeerida, kui nad saavad kogu info selle kohta, kuhu Ida-Virumaal minna ja mida teha, ühelt veebiplatvormilt,“ räägib Ida-Viru Ettevõtluskeskuse turismikoordinaator Kadri Jalonen.

Nii võib külastaja planeerida lõbusa koguperenädalavahetuse näiteks Põlevkivimaal, kus võib valida karjäärisafari või mõne muu seikluse Adrenaatoriga või kanuumatka Lammasmäe puhkekeskuses. Peatuda võib näiteks imekaunis Karukella puhkemajas, kus saab lõõgastuda mullivannis või mängida kogu perega lauamänge. Järgmisel hommikul saab kinnistada teadmisi põlevkivi kohta Eesti Kaevandusmuuseumis või Kohtla-Järve Põlevkivimuuseumis.  Alutagusemaa avastamiseks on tore viis käia turnimas Alutaguse seikluspargis ja pärast seda nautida rannapuhkust Peipsi laulvatel liivadel. Majutuda saab näiteks lähedalasuvas Kauksi puhkemajas. Eesti kauneimal, ligi 20 km pikkusel Saka-Ontika-Toila teelõigul paljastub Balti klindi kõige kõrgem osa. Pankranniku piirkonnas käige kogu perega Toila SPA Hotelli „Hea tuju“ paketti nautimas või kiigake virtuaalreaalsuse abil ajalukku Blueray ajarännakul „VR Toila 1938“. Kui pärast seda on kõhud tühjad, saab maitsta tükikest Gruusiat Jõhvis, Gruusia trahteris Mimino. Sellele maitseelamusele ei jää aga alla Narvas tegutsev kohvik Muna. Narva ümbruses jagub tegevust nii suurtele kui väikestele kultuurisõpradele, näiteks Narva Ooperipäevade näol. Piiripealseid elamusi jagub ka Narva linnuses või Victoria bastioni kasemattides. Kõigi nende ja veel nii mõne teisegi teenusepakkujaga saab tutvuda veebilehel https://idaviru.ee/midaviru/.

Eelkõige on kampaania idee anda edasi Ida-Virumaa seikluslikku vaimu, vabadust ja värskust. Kõik, mis mujal oleks kentsakas, on siinse muretu mõtteviisi juures lihtsalt tavaline teisipäev. „Ida-Virus ikka juhtub!“ naeravad kohalikud. Seesugust võimet suhtuda argiselt tülikatesse asjadesse kerguse ja huumoriga soovivad kohalikud anda edasi teistelegi. Kuidas muudmoodi võiks seda õppida kui mitte ise kogedes? „Selge ju see, et pärast keerulist talve vajame kõik natuke meelelahutust,“ kinnitab Jalonen.

Kampaania raames on koondunud kokku 35 ettevõtet üle kogu maakonna. Tutvu nendega https://idaviru.ee/midaviru/

Jaga
Soovitused