Narva Kreenholm pakub Joala kujule uut elupaika etenduse hoovis

Narva

Narva Kreenholm pakub Joala kujule uut elupaika „Kremli Ööbikute“ etenduse hoovis

Jaak Joala monumdent
Sisukord

Viljandi linn plaanib tuleval nädalal teisaldada Jaak Joala monumendi. Uut asukohta veel pole. 2018-2019 toimus Narvas Kreenholmi tehase territooriumil ülipopulaarne J.Joale loomingule pühendatud Tartu Uue Teatri etendus „Kremli Ööbikud“. Joala kuju sobiks ideaalselt etenduse asukohale leiab Kreenholmi arendaja Narva Gate.

Kreenholmi arendusfirma Narva Gate juhatuse liige Jaanus Mikk: „ Kreenholmi teeritoorium sobiks ideaalselt Joala kuju uueks asukohaks. 2018-2019 aastal suved elas Kreenholm, Narva ja suur osa Eestistki nn. Joala vaimus. Kuju saaksime püstitada samasse hoovi kus toimus etendus- siin on endiselt tunda veel seda erilist fluidumit mis Tartu Uue Teatri Joala etendus siia tõi. Seetõttu teeme Viljandi linnale ettepaneku et Joala mondumendi uueks asukohaks võiks saada Narva Kreenholm. Seda muidugi juhul kui Viljandi linn kuju siiski teisaldada ostustab ja ka teised olulised otsustajad nõus on. Kuju satuks niiviisi plaanitava Kreenholmi kultuurikvartali „Manufaktuur“ territooriumile, kuha see ju täpselt sobiks.

Jaanus Mikk oli omal ajal seotud sarnase Suure Tõllu kuju päästmisaktsiooniga.

„Ida-Viru on Eestimaa Seiklusmaa- seetõttu on meile teretulnud kõiksugu erandlikud ja põnevad kujud ning nähtused“ leiab Ida-Viru Ida-Viru turismiklastri turunduse projektijuht Meelis Kuusk.

„Seiklusmaa tähendab ju seda, et meile meeldivad põnevad, rutiinist väljas, positiivselt VAU asjad. Ja kui miski on tavapäratu või kummaline siis meie inimestel on selle kohta vastus valmis- Seiklusmaa! Meil saab võtta vabalt.“

Lisainfo: Jaanus Mikk, Narva Gate juhatuse liige tel 5021971

Jaga
Soovitused