Õiglase Disaini nädal Ida-Virumaal - Rohelisele mõtlemisele üleminek

Õiglase Disaini nädal Ida-Virumaal

18. aprillil algab Narvas Õiglase disaini nädal, mis tutvustab piirkonna loomeettevõtluse erinevaid tahke. See valdkond areneb kooskõlas ülemaailmse rohelisele mõtlemisele ülemineku trendidega. Maakonna elanikud ja külalised saavad tutvuda kaasaegse kino, moe, disaini ja näputööga.
Õiglase disaini nädala eesmärk on jagada piirkonna kogemusi ning edendada koostööd loomemajanduse esindajate ja ettevõtjate vahel, luua midagi uut ja originaalset, midagi, mis teeb Eesti disaini ainulaadseks.
Disain ühendab endas kõige erinevamad inimtegevuse harud: arhitektuur, linnaruum, tööstusdisain, digitaaldisain, teenindusdisain, aksessuaaride, tekstiili- ja rõivadisain.
Esimese disaini nädala raames saavad Ida-Virumaa elanikud tutvuda urbanismi, moe, tootedisaini, uute materjalide ja ringmajanduse disainiga. Sealhulgas õppida kaasaegse disaini põhimõtteid, mis ammutavad inspiratsiooni kultuuripärandist.
Õiglase disaini nädal toimub 18.-23. aprillini 2022. Täpsem programm on toodud allpool ja saadaval aadressil https://www.objekt.is/disain
Üritusi korraldab loomekeskus OBJEKT Integratsiooni Sihtasutuse toel ning koos partneritega, sh Narva Kunstikool, Eesti Kultuuriakadeemia, Prantsusmaa Suursaatkond Eestis, digikultuuri projekt MicroFolie, Design Georgia, Taska Film, Apollo production, Loov Eesti, Narva Kunstiresidentuur, Narva Meediaklubi, Garage48, Narva Muuseum, Vaba Lava, BAZAR Arutelude päev, Loomeloom, Ida-Viru loomeklaster ja paljud teised.
 

Õiglase disaininädala programm

16-17.04 Õppeprogramm-konkurss “Narva 2050 DIY”


Koht: OBJEKT, Linda 2 ja Narva linn
Linnaruumi ja -kujunduse õppeprogramm lastele. Programmi lõpus toimub OBJEKT loomekeskuses näitus parimatest linnaplaneerimise ideedest.

18-19.04 PÖFFi filmilaager

Aeg: 10.00 – 17.00
Koht: OBJEKT, Linda 2
Laagri eesmärk on leida optimaalsed võttekohad, samas näitab see, kuidas näeb välja töö võtteplatsil.

18.04 Workshop Fashion Make-Up

Aeg: 10:00
Koht: Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus, Narva, Kreenholmi tänav 45
Töötuba viib läbi populaarne meigikunstnik Anastasia Ševeleva. Ta räägib tööst võtteplatsil, moeetendustest, koostööst disaineritega ja eriala eripäradest.

19.04 Workshop Fashion Photo

Aeg: 11:30
Asukoht : Ida-Viru Kutseõppekeskus, Kreenholmi tänav 45
Töötuba viib läbi professionaalne fotograaf Maria Zavizion. Ta räägib, kuidas moevõtteid korraldada ja läbi viia, millised on selle omadused, eesmärk ja erinevus teistest fotograafialiikidest.

19.04 Loeng “Sissejuhatus ringdisaini”

Aeg: 17.00
Koht: NART, Joala 18
Ringdisaini tutvustav loeng ja arutelu. Loengut viivad läbi ringdisaini valdkonna spetsialistid Kerli Kehman-Vaarik ja Kaire Rannik.

19.04 Näitus “Õiglane disain”

Aeg: 19.00
Koht: NART, Joala 18
Narva kunstiresidentuuris avatakse ringmajanduse põhimõtete kohaselt välja töötatud disaini näitus. Asjad ja materjalid on loodud Eesti disainerite ja tehnoloogide poolt taaskasutatud materjalidest.

20.04 Ajalooliste kostüümide näitus filmist

“Apteeker Melchior”
Aeg: 17.00
Koht: Narva Linnus
Narva linnuses avatakse filmi “Apteeker Melchior” ajalooliste kostüümide näitus ning samal õhtul toimub Astri Kinos Apollo ka filmi linastus.

21.04 Ida-Viru loomeklastri kursus “Disaini mõtlemine”

Koht: OBJEKT, Linda 2
Kursus toimub Narva loomekeskuses OBJEKT (Linda 2). Teemaks on disaineri mõtteprotsess ja kliendikeskne loovus. Programm hõlmab ka uue sihtrühma ja kliendigrupi leidmise oskuste koolitust.

21.04 Filmilinastus OBJEKT’is

Aeg: 18.00
Koht: OBJEKT, Linda 2
Vaatame filmi IRIS (2014, USA) moeikoonist Iris Apfelist. Kohtumise esineja on Maria Kapajeva. Moderaatorid Marina Koreshkova ja Sergey Tsvetkov.

22.04. Ida-Virumaa noorte kunstiturniir

Aeg: 11.00
Koht: OBJEKT, Linda 2
OBJEKT keskus esitleb samal päeval korraldataval kunstiturniiril 3,5 tunni jooksul valminud kunstitöid.

22.04 Räägime disainist loomekeskuses OBJEKT

Aeg: 14.00 – 18.00
Koht: OBJEKT, Linda 2
Tuntud disainerid ja õpetajad Prantsusmaalt, Gruusiast ja Eestist räägivad
kultuuripärandist kaasaegses moes, NFT-tehnoloogiast, digitaalsest kunstist, loomeettevõtte ärimudelitest ja disainerite kogemusest.
https://fb.me/e/1Du0NGm5B

22.04 Näituse avamine “Narva 2050 DYI”

Aeg : 18.00
Koht : OBJEKT, Linda 2
Urbanismi ja tulevikulinna parimate ideede näituse avab Ivan Sergejevi loeng. Seal esitletakse ka Ida-Viru noorte kunstiturniiril osalejate töid.
https://fb.me/e/2jqwKWk0Y

22.04 Moeshow Fair enough

Aeg: 21.00
Koht: OBJEKT, Linda 2
Loomekeskuses OBJEKT (Linda 2) toimub moeetendus, kus osalevad Eesti, Ukraina ja Gruusia disainerid. Oma kollektsioone tutvustavad Design Hata, Karin Kreek, Spilow Kids.
https://fb.me/e/nVNKTsCjT

23.04 Disainturg

Aeg: 11.00
Koht: OBJEKT, Linda 2
Disainiturg ühendab loomeinimesi ja korduvkasutuse. Tulge tutvuma kohalike disainerite ja käsitööliste loominguga ning kirbuturule ostlema.
Rohkem infot ja registreerimine
https://fb.me/e/1FLljVMld

23.04 BAZARi arutelu “Taaskasutatud – moodne või häbiväärne?”

Aeg: 12.00
Koht: OBJEKT, Linda 2
BAZAR räägib asjade taaskasutamise kaasaegsetest lähenemistest ja erinevate põlvkondade suhtumisest rohetrendidesse.

Vaata veel

Sõbrannad Narva Jõepromenaadil jalutamas, taga paistab Narva linnus
Inspiratsiooniks

Tere tulemast Ida-Virumaale!

Ida-Virumaa on tõeline seiklusmaa, sest siin on selleks väga ägedad ja mitmekesised võimalused. Seiklusi jagub nii maa alla, vee peale, mäe otsa, piirile ja mujalegi.

VAATA LISAKS »