Narva

Parimad promenaadid promeneerimiseks

IdaVirumaa_uudiskiri (22)
Sisukord

Ida-Virumaa on rikas promenaadide poolest ja neid jagub üle terve maakonna. Mõnusa jalutuskäigu aurav termostass käes saab teha, kas linnasüdames või hoopis mere või järve ääres. Saab imetleda nii arhitektuuri kui kaunist loodust või kiigata naaberriiki. Tasub pakkida lapsed autosse, kaasa võtta tõukeratas ning termos kuuma joogiga ning tulla promeneerima.

Narva jõe kaldal laiub Narva jõepromenaad, kus näeb bastione, Narva linnust ja saab kiigata lausa Venemaale.

Narva jõepromenaad ida-virumaa
Narva Jõepromenaadi ääres lõvikujud. Foto: K.Ernits

Sillamäe uuel rannapromenaadil ja sealsetel mänguväljakutel on eriti tore lastega peredel. Saab imetleda vaadet ka merele ronides laevakujulise vaatetorni tippu. Sillamäe Mere puiesteelt alla laskuv promenaad uhkustab treppidega ja võlub oma vaate ning arhitektuuriga.

sillamäe promenaad ida-Virumaa
Sillamäe rannapromenaad ja grillimiskohad. Foto: K.Ernits

Kohtla-Järve, Järve linnaosas kulgev purskkaevudega linnapromenaad möödub massiivsest mälestusmärgist „Au tööle“ ehk kahest kaevurist ja lõpeb linnapargis, kus saab jalutada tiigi kaldal või lapsed saavad turnida mänguväljakutel.

Kohtla-Järve promenaad ida-viru
Kohtla-Järve promenaad ja mälestusmärk “Au tööle” Foto: S.Zacek

Jõhvi linna promenaadi tuntakse punaste jõhvikate järgi. Kesklinnast kulgeb promenaad Jõhvi Kontserdimaja juurde ja seal lõpeb muusikaväljakuga, kus lapsed saavad ise muusikat luua õuepillidel.

Jõhvi promenaad mida teha lastega ida-virumaal
Jõhvi promenaad kesklinnas. Foto: Matti Kämärä

Narva-Jõesuu puidust promenaad lookleb liivadüünidel mere ääres, vahepeal on mõnusad istumis ja lausa grillimiskohad.

Kauksi rannapromenaadil, mis lookleb Peipsi järve kaldal, on jalutada kõige ägedam just praegu kui Peipsi järvel võib kohati veel rüsijääd näha. Kauks promenaadi vahetusse lähedusse jääb ka mõnus mänguväljak lastele.

kauksi rand ja promenaad
Kauksi rannapromenaad. Foto: K.Ernits
Jaga
Soovitused