Parimad promenaadid promeneerimiseks - Ida-Virumaa

 

 

 

Parimad promenaadid promeneerimiseks

 

 

 

JAGA

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

 

Ida-Virumaa on rikas promenaadide poolest ja neid jagub üle terve maakonna. Mõnusa jalutuskäigu aurav termostass käes saab teha, kas linnasüdames või hoopis mere või järve ääres. Saab imetleda nii arhitektuuri kui kaunist loodust või kiigata naaberriiki. Tasub pakkida lapsed autosse, kaasa võtta tõukeratas ning termos kuuma joogiga ning tulla promeneerima.

Narva jõe kaldal laiub Narva jõepromenaad, kus näeb bastione, Narva linnust ja saab kiigata lausa Venemaale.

Narva jõepromenaad ida-virumaa
Narva Jõepromenaadi ääres lõvikujud. Foto: K.Ernits

Sillamäe uuel rannapromenaadil ja sealsetel mänguväljakutel on eriti tore lastega peredel. Saab imetleda vaadet ka merele ronides laevakujulise vaatetorni tippu. Sillamäe Mere puiesteelt alla laskuv promenaad uhkustab treppidega ja võlub oma vaate ning arhitektuuriga.

sillamäe promenaad ida-Virumaa
Sillamäe rannapromenaad ja grillimiskohad. Foto: K.Ernits

Kohtla-Järve, Järve linnaosas kulgev purskkaevudega linnapromenaad möödub massiivsest mälestusmärgist „Au tööle“ ehk kahest kaevurist ja lõpeb linnapargis, kus saab jalutada tiigi kaldal või lapsed saavad turnida mänguväljakutel.

Kohtla-Järve promenaad ida-viru
Kohtla-Järve promenaad ja mälestusmärk “Au tööle” Foto: S.Zacek

Jõhvi linna promenaadi tuntakse punaste jõhvikate järgi. Kesklinnast kulgeb promenaad Jõhvi Kontserdimaja juurde ja seal lõpeb muusikaväljakuga, kus lapsed saavad ise muusikat luua õuepillidel.

Jõhvi promenaad mida teha lastega ida-virumaal
Jõhvi promenaad kesklinnas. Foto: Matti Kämärä

Narva-Jõesuu puidust promenaad lookleb liivadüünidel mere ääres, vahepeal on mõnusad istumis ja lausa grillimiskohad.

Kauksi rannapromenaadil , mis lookleb Peipsi järve kaldal, on jalutada kõige ägedam just praegu kui Peipsi järvel võib kohati veel rüsijääd näha. Kauks promenaadi vahetusse lähedusse jääb ka mõnus mänguväljak lastele.

kauksi rand ja promenaad
Kauksi rannapromenaad. Foto: K.Ernits

 

VAATA VEEL

 

 
Uudised

Kultuuri Digihäkk Narvas

Eesti rahvusvähemuste esindajad kogunevad 10.-12. juunil Narvas, et leida digitaalseid lahendusi kultuuripärandi tutvustamiseks, säilitamiseks ja nooremale põlvkonnale edasiandmiseks Homme, 10. juunil algab Narvas esmakordne Kultuuri

VAATA LISAKS »
exhibition estonia
 
Uudised

Tactical Foodpack Expedition Estonia

Tactical Foodpack Expedition Estonia on seikluslik südasuvine vastupidavusvõistlus läbi metsiku Eestimaa looduse. Expedition Estonia 2022.a. võistlus toimub 1.-3. juulil. Võistlusrada kulgeb Lääne ja Ida-Virumaal ja

VAATA LISAKS »
seiklusfest 2022
 
Uudised

SEIKLUSFEST 2022 IDA-VIRUMAAL

https://youtu.be/52m5Jp9NJAo SeiklusFestil käisid ka noored, kes õpivad Jõhvi Gümnaasiumis ja Rakett 69 finaali jõudnud noored. Pärisime noortelt kuidas neile meeldis ja anname tagasivaatava pilgu läbi

VAATA LISAKS »