Narva

Peatselt valmivast Aidu Veespordikeskusest saab uus Ida-Viru maamärk

Kanuutajad enne Aida Veemaaga tutvuma minekut
Sisukord

Eesti Olümpiakomitee esindajad eesotsas president Urmas Sõõrumaaga veetsid koos Aidu veespordikeskuse nõukogu liikmetega sportliku päeva Aidu kanalitel ning tutvusid teenindushoone ehitusega.

29. septembril külastasid Aidu Veespordikeskuse teenindushoone ehitust EOK töötajad koos Aidu VSK nõukogu liikmetega. Külastus ühendati sportliku tegevusega ning kohale aerutati kanuudega. Hoone ehitusel oli just alanud viimase osa ehk 3-korruselise finišitorni monteerimistööd. Külastajad tutvusid ehituse seisuga ning said ülevaate plaanidest.

Tegemist on endise Aidu põlevkivikarjääri edelaosaga, mis kaevandati 2013.-aastal tulevaseks sõudekanaliks.

„Asjaolu, et omal ajal Aidu karjääri rajamisel pidi 200 peret oma kodudest lahkuma ja neil ei olnud võimalust mitte kunagi sinna tagasi tulla, on kohalike jaoks põhiline motivaator, et endist karjääriala taastada. Loodame, et rajatav veespordikeskus jm tegevused on nende külade mälestuse vääriline,“ nendib veespordikeskuse idee algataja ja nüüd ringiga tagasi sihtasutuse juhatuse liige Hardi Murula.

Senimaani on toimunud PKT vahendite eest spordikeskuse arendamine, valminud on keskusehoone ning eelmisel nädalal saavutas finišitorn oma maksimumkõrguse. Sõlmitud on wake-pargi leping ning värvatakse esimesi töötajaid. Äriplaan näeb ette, et järgmise aasta keskel paigaldatakse muude atraktsioonide kõrval ka kanali rajamärgistus ning 2024. aasta lõpuks on loodud 5 töökohta ning vastu loodetakse võtta 12 000 külastajat.

„On heameel, et Aidus hakkab esimene etapp valmis saama, mis tagab kindluse, et spordi- ja vabaaja keskusest tekib uus tõmbekeskus paljudele inimestele. Suurepärane tunne on olla ühe uue Ida-Virumaa maamärgi loomise juures. Just sellistes kohtadest nakatuvad inimesed tervislike eluviiside ja liikumisepisikuga. Ja ei saa ära unustada ka keskuse olulisust meie spordialaliitude võistlusspordi suundade arengus.“ oli president Sõõrumaa nähtuga rahul.

“Oleme iga-aastaselt korraldanud Aidu kanalil Eesti meistrivõistlusi aerutamises, kasutades selleks seni ajutisi lahendusi. Peatselt valmiv teenindushoone koos finišitorni ja kõige muu vajalikuga annab aga täiesti uued väljavaated noorte kaasamiseks meie spordialade juurde ning veespordi harrastamiseks tipptasemel, rääkimata siia veemaale aktiivselt puhkama väga oodatud sise- ja väliskülalisteni ning rahvusvaheliste suurvõistluste korraldamiseni välja. Mul on hea meel, et lõpuks ometi on meie pingutused Aidu Veemaa väljaarendamisel vilja kandnud ja saame endistest põlevkivikaevandustest taaselustunud ägeda ja mitmekülgsete vaba-aja veetmise võimalustega looduskeskkonna inimestele tagasi anda” kommenteeris Martin Ilumets, Eesti Aerutamisföderatsiooni president ja SA Aidu VSK pikaaegne nõukogu liige.

Sõudjate jaoks on Aidu sõuedekanali näol tegu lausa aastatuhande projektiga. Tulenevalt nende kasutada olevate paatide eripärast on isegi treenimiseks sobilike veekogude leidmine üsna raske, rääkimata rahvusvahelistele nõuetele vastava võistluskeskuse väljaehitamisest. Aidu veemaa näol saame juurde kuuenda asupaiga kus tegeleda akadeemilise sõudmisega ja esimese paiga, mis võimaldab korraldada rahvusvahelisel tasemel võistlusi kuni MM-ni välja, lõpuks saame korraldada ka Eesti meistrivõistlusi tõelisel sõudestaadionil.“ ütles sõudeliidu peasekretär ja rahvusvahelise kategooria kohtunik Robert Väli.

Aidu Veespordikeskus hakkab kujutama endast unikaalset tehismaastikku koos rahvusvahelistele nõuetele vastava sõudekanaliga, kus saab seigelda vee peal, vee sees ja vee ääres ja korraldada tipptasemel rahvusvahelisi spordiüritusi.

Lisainfo: Hardi Murula
[email protected]
+3725036817
SA Aidu Veespordikeskuse juhatuse liige

Jaga
Soovitused