Narva

Rannapuhkus Ida-Virumaal

narva-jõesuu rand ida-virumaa
Sisukord

Ida-Virumaa asub kolme vee vahel. Põhjapool on maakonna mererannad, lõunas Peipsi järv ja idapiiriks Narva jõgi. Narva-Jõesuust leiab Eesti pikima mereranna üle 10 kilomeetri pika ja laia valge liivaranna. Mõnusad mererannad on veel Liimalas, Toilas ja Sillamäel. Järvede ääres saab päikesevanne võtta ja sooja vett nautida Peipsi järve ääres, kus valikus mitu randa – Alajõe, Uuskula, Rannapungerja ja kõige tuntum neist kindlasti Kauksi.

Kauksi rand ja pere jalutamas Peipsi järve kaldal
Kauksi rand ja pere jalutamas. Foto:Valmar Voolaid

Lisaks Peipsi järve pikkadele liivarandadele soovitame kiigata ka vaiksemate järvede poole. Eesti suurimast järvestikus Kurtnas on 42 erinevat järvekest, millest esile toome vaid mõned neist Liivjärv, Nõmmjärv ja Martiska  järved, kus olemas ettevalmistatud parkimiskohad ja enamusel ka lõkke ja puhkekohad. Looduse rüpes peidab ennast uks äge rabajärv Imatu, kus saab tõelist privaatsust nautida. Seevastu Uljaste ja Jõuga järvede ääres on rohkem melu, millele aitab kaasa, et nende järvede juures on ka RMK puhkekohad, kus saab nii grillida kui katuse all toitu nautida.

Nüüd randadest lähemalt, mida seal lisaks suplemisele ja pleesitamisele veel teha on. Narva-Jõesuu rand on üks parema infrastruktuuriga randu Ida-Virumaal, kus leiab nii riietuskabiinid, dussid kui tualetid. Laenutada saab Meresuu SPA lähedal oleval rannaalal ka erinevaid veesõidukeid SUP laudu ja kajakke. Varustust leidub neil nii lastele kui täiskasvanutele ja madala alguse ja liivase põhjaga mererand on kui loodud veeharrastuste nautimiseks. Peale aktiivset puhkust pakub kiiret ja kerget snäki ja laia kokteilide valikut Meresuu SPA rannabaar otse rannas. Toekamat lõunat või õhtusööki saab nautida Meresuu SPA restoranis Meloodia või merevaatega Narva-Jõesuu Medical spa restoranis Kuurort.

Narva-Jõesuu Medical spaa ja Meresuu SPA on ka hea valik ööbimiseks või kui rannailma ei ole saab mõnuleda spaade veekeskustes ja saunades. Tasub meeles pidada, et suvehooajal on Narva-Jõesuus tasuline parkimine ja parkida saab mugavalt mobiiliga.

Toila Meresaun – Saunamõnud kevadiselt sillerdaval merel

Toila rannas on võrkpalliväljakud ja harjutuslinnak ning sadamast saab merele ja vaateid nautima sõita puupurjeka Tütarsaare Ainoga. Ranna-ala lähedal on erinevad toidupakkujad foodtrackidest ja loungedest kuni Toila Mererestoranini, millel on parima merevaatega terrass ja hõrgutav vahemere köök ja kalatoidud kohalikust meresaagist. Saunahuvilised saavad rentida Toila Meresauna. Lisaks saab jalutada Oru pargis ja rännata ka ajas tänu virtuaalreaalsusele VR Toila 1938

Sillamäe rand on mõnus lastega puhkamiseks lisaks veemõnudele saab jalutada rannapromenaadil, mängida mänguväljakutel, turnida robinsoni sillal üle jõe ning osta lipsi ja jäätist promenaadiäärsetest kohvikutest või nautida toitu ja vaadet merele Promenaadi Restos. Sillamäe linna ajaloost kuuleb Sillamäe muuseumis ja uues teemapargis.

Kauksi rand on suviti eriti poppulaarne ja tegevust jätkub seal terveks päevaks. Saab jalutada luidetel lookleval promenaadil, mängida mändide all olevatel mänguväljakutel või pidada pikniku. Kauksi rannahoonest saab laenutada rattaid, vee ääres SUP laudu. Kehakinnitust pakub Kuru Villa toiduhaagis ja nende kalast kohatopsi lihtsalt peab proovima. Laste lemmik on vaieldamatult minimeltsi jäätisekohvik. Ööbimiskohti leiab Peipsi kandist väga erinevaid alates kämpingutest ja puhkemajadest Kauksi puhkeküla, Kauksi puhekamajad ja Kuru puhkemajad kuni kõigi mugavuste hotellini Mäetagusel von Rosen spaas, kus on ka hea restoran.

Kauksi rand

Kurtna järvede, Jõuga, Uljaste ja Imatu järve kaldad sobivad metsikumaks puhkuseks, kus loodust nautida ja ise puhkekohtades toitu valmistada.

Pere jalgratastega Peipsi järve kaldal
Jaga
Soovitused