Narva

Talvepuhkus Ida-Virumaal on põnev seiklus kogu perele

Seiklusmatk aidu karjääris
Sisukord
Seiklusmatk Aidu karjääris, Adrenaator Grupp
Foto: Adrenaator Grupp, seiklusmatk Aidu karjääris

Ida-Virumaa pakub põnevaid tegevusi igal aastaajal ja igale maitsele. Talvel on Ida-Viru tõeline seiklusmaa, kus saab nautida erinevaid põnevaid elamusi, alustades skijoring’ust ehk hobuse taga suuskadel sõidust, lõpetades lõõgastavate spaaelamustega.

AKTIIVNE TALVEPUHKUS

Talisport

Talispordiga tegelemiseks on Ida-Virus loodud suurepärased tingimused. Kiviõli tehismäel ootab talispordisõpru Baltimaade pikimate nõlvadega Kiviõli Seikluskeskus. Mäesuusatajaid ja lumelaudureid rõõmustavad 400–700-meetrised suusanõlvad, õppenõlvad ning tasemel lumepark. Kui veel suusatamise ja lauatamisega sina peal ei ole, aga tahaks siiski proovida, tasub end seikluskeskuse instruktorite kätte usaldada. Lisaks pikkadele nõlvadele rõõmustavad kõiki murdmaasuusasõpru väga heas korras ja valgustatud suusarajad nii Alutaguse Puhke- ja Spordikeskuses kui ka Narvas Äkkeküla spordi- ja puhkealal. Kui peres leidub ka kelgumägede austajaid, on mõlemas kohas ka selle peale mõeldud.

Seiklused karjääris

Väga erilisi seiklusi saab kogeda Aidu karjääris, kus Adrenaator Grupi seiklusmeistrid pakuvad nii seiklusmatku kui ka karjäärisafareid, mis kõik toimuvad väga ainulaadses keskkonnas. Seda ei kutsuta ilmaasjata Eesti oma fjordideks. Seiklused viivad läbi kraavide, metsasihtide ja raske tehismaastiku ning talv lisab asjale oma võlu.

Adrenaator Grupp, karjäärisafari Aidu karjääris
Foto: Adrenaator Grupp, karjäärisafari Aidu karjääris

Looduse talvemuinasjutt

Kiviõlist Narva poole või vastupidi sõites tasub maanteelt maha keerata ja Valastele põigata. Talvel on Valaste juga arvatavasti üks enim pildistatud koht Eestis – eriti siis, kui külmakraadid ja piisavalt tugev põhjatuul disainivad pankrannikul kasvavad puud jääskulptuurideks. Sealsamas Valaste lähistel asub imeilusast loodusest ümbritsetud Saka mõis koos spaa ja hubase restoraniga – täpselt see, mis puhkuseks vaja. Valastelt ei jää kaugele ka Oru park Toilas, mis on võluv igal aastaajal. Oru pargi külje all asub Toila Spa Hotell, kus saab pärast aktiivseid lumiseid seiklusi veemõnusid ja hoolitsusi nautida.

Jäine valaste juga
Foto: Sven Začek, jäine Valaste juga

Midagi uut – hobusuusklemine

Alutaguse metsade vahel Siimumäe talus on võimalik seigelda ja lõbusalt värskes õhus aega veeta. Saab ka proovida üht eriti põnevat taliala skijoring’ut ehk hobuse taga suusatamist. Teekond viib läbi imelise looduse, hobune liigub sammus, traavis või galopis ning osaleja peab oskama vaid enam-vähem suuskadel püsida.

Kui oled veetnud päeva Siimumäe talus skijoring’ut ja muid talialasid harrastades, on ideaalne viis päev lõpetada Mäetagusel Von Rosen Spas, mis on Mäetaguse ajaloolise mõisakompleksi üks osa.

Siimumäe talu skijoring
Foto: Siimumäe Talu, skijoring

LINNAPUHKUS

Narva linnas tasub kindlasti ette võtta üks eriti põnev uus virtuaalne ekspositsioon „Vana-Narva uus elu“, mis pälvis äsja tiitli „Ida-Viru parim uus seiklus“. Seda põnevat ajarännakut saab kogeda soojas ruumis, mis teeb sellest külma aja hiti. Selleks tuleb vast renoveeritud Narva raekojas virtuaalreaalsuse prillid ette panna ja jalutada pildis ellu äratatud Vana-Narvas, nagu see oli enne teist maailmasõda ning pommitamisi. Vähesed teavad, kuid vana Narva oli oma mõõtmetelt võrreldav Tallinna vanalinnaga ja seda nimetati Põhjamaade barokkpärliks ning üheks maailma kaunimaks linnaks.

Narva Raekoda
Foto: Martin Kirikal, Narva Raekoda “Vana Narva uus elu”

Narva peamiseid vaatamisväärsusi on kindlasti Narva jõe äärsed Narva linnus ja jõepromenaad ise. Narva linnuse tornis asub Narva muuseum, kus avati suvel 2020 uus interaktiivne ekspositsioon, kus saab selle linna kohta palju huvitavat teada.

Narva jõepromenaad
Foto: Sven Začek, Narva jõepromenaad

Narvas on ideaalseks peatumispaigaks Narva Hotell, sest jalutuskäigu kaugusele jäävad kõik peamised vaatamisväärsused. Mõnusaks kohvipausiks ja kehakinnituseks soovitame külastada mõnusalt hubast kohvikut Valge Kõrvits.

Uhke promenaadi kõige selle juurde kuuluvaga leiab ka Sillamäelt. Linna pärl on Mere puiestee, kuhu linnaväljakult laskub suurejooneline trepp. Puiestee keskseks elemendiks on kaunis arhitektuuriline ansambel mere ääres. 2020. aastal valmis promenaadi pikendus ja nüüd saab nautida jalutamist mööda rannapromenaadi otse mere kaldal. Promenaadi äärde jäävad vaatetorn, puhkekohad, laste mänguväljakud ja välijõusaal.

SPAAPUHKUS IDA-VIRU SPAAPEALINNAS

Külma ja pimeda aja muudavad helgemaks spaad. Ida-Viru spaapealinn on Narva-Jõesuu. Meresuu SPA & Hotel avaldab muljet sellega, et väliterrassile ehitatud puuküttega saunas saab keha kuumaks kütta päris vihaga ja rahva tõmbab käima saunameister.

Narva-Jõesuu Medical SPA pakub aga lõõgastavat troopikaelamust ilma pika lennureisita. Uues stressi maandamise keskuses saab virtuaalreaalselt kogeda ookeanilaineid, krabisid ja troopikalinde, varbaid samal ajal sooja liiva pistes.

Meresuu spa hotell
Foto: Janek Jõepera, Meresuu Spa Hotell

Tere tulemast Ida-Virumaale, kus seiklusi jagub igale maitsele!

Kui soovid Ida-Virumaal toimuvaga kursis olla, vaata lehte www.idaviru.ee.

Jaga
Soovitused