Narva

Tänavune TMW toimub Tallinnas ja Narvas

Tallinn Music Week 2022 bänner
Sisukord

Rahvusvaheline muusika- ja linnafestival ning muusikakonverents Tallinn Music Week (TMW) toimib tänavu nii Tallinnas kui esmakordselt Narvas. Euroopa üks mõjukaimaid uue muusika sündmusi stardib 4.-6. mail Tallinnas ja jätkub 7.-8. mail Narvas. Kahe linna ühendfestivali korralduseks liidab TMW jõud Station Narva festivaliga, toimuvad ka eelüritused Ida-Viru erinevates paikades.

TMW konverents toimub Narvas loomeinkubaatoris OBJEKT ja seal osaleb üle 500 rahvusvahelise muusikatööstuse esindaja.

Laupäeval, 7. mail avaneb muusikasõpradel võimalus külastada Eesti idapoolseima linna kontserdipaiku Rugodivi kultuurimajast Narva Vaba Lavani ning Ro-Ro klubist võimsa Kreenholmi manufaktuurini, kus pealava esitleb viiendat sünnipäeva pidav festival Station Narva.  Laupäevase muusikaprogrammi Narvas juhatab Narva Issanda Ülestõusmise peakirikus sisse helilooja Arvo Pärdi teoste kava „Anna meile rahu“ Tõnu Kaljuste juhatamisel ja Eesti Filharmoonia Kammerkoori esituses. Kirik avab sündmuse puhul esimest korda oma uksed avalikuks kontserdiks.

Ühendfestivali viimasel päeval, pühapäeval, 8. mail tähistatakse Narvas tasuta kontserdikava ja pikalaua-lõunaga emadepäeva. 

TMW 2022 ajakava Narvas ja Ida-Virumaal:

18.–30. aprill: TMW eelüritused Kohtla-Järvel, Sillamäel ja Jõhvis
4. mai: noorte- ja lasteprogramm ning avalikud vestlused Tallinnas
5. mai: TMW avamine, muusikaprogramm ja kunstigaleriide tuur Tallinnas
 6. mai: muusikatööstuse konverents Tallinnas Nordic Hotel Forumis, kontserdid üle Tallinna,
noorte- ja lasteprogrammide ning kunstiprogrammide avamine Narvas
7. mai: muusika- ja ettevõtluskonverents Narva loomekeskuses OBJEKT, tasuta linnaprogramm ja muusikaprogramm Narvas, Station Narva pealava Kreenholmis
8. mai: tasuta linnaprogramm ja emadepäeva kontsert Narvas

Festivali passe saab osta SIIT

Laupäeva, 7. mai öösel liigub Narvast Tallinna ka Elroni öörong. Kes kohale ei jõua siis hea teada, et festivali pealavade kontserte kannab üle Raadio 2.

TMW toob kultuurikogemusi kunstist avalike vestluste, linnakontsertide ning laste- ja noorteprogrammini kõigi huvilisteni ka tasuta linnafestivali kavas – Tallinna kunstigaleriidest Narva jõepromenaadini ning külalislahkete narvakate kodudesse ja hoovidesse.

„Tallinn Music Week toimub tänavu 14. korda ja Station Narva tähistab sel aastal oma 5. sünnipäeva. Ühendfestivaliga kahes linnas tähistame koos tegemist ja koos olemist,” kommenteerib TMW ja Station Narva peakorraldaja Helen Sildna. „Eesti on väike, meie tugevus on me ühtsus, mida keerulisem aeg, seda rohkem on vaja kokku hoida.

Jaga
Soovitused