Narva

Toila SPA Hotell + lift + noored

Ida-Viru Ettevõtluskeskus kõne liftis Toila SPA hotell 2022
Sisukord

Toila SPA hotell osaleb ägedas projektis, et Ida-Viru õpilased saaksid võistelda ja liftis kõnesid esitada.

6. aprillil toimub Toila SPA Hotellis võistlus „Kõne liftis“, mis on suunatud Ida-Virumaa 8.-12. klassi koolinoortele. Võistlusel saavad õpilased proovile panna oma oskuse esitada liftikõne ehk oskuse tutvustada näiteks ennast, oma uurimustööd, äriplaani või projektiideed võimalikult läbimõeldult ja sisutihedalt. Unikaalseks teeb võistluse asjaolu, et kõned kantakse ette liftisõidu jooksul.

Termin „liftikõne“ tuleneb ajalisest piiratusest, kuna esitlus peab olema niivõrd lühike, et selle jõuab ette kanda liftisõidu jooksul. Just seetõttu toimub võistluse raames liftikõne esitamine liftis, kus võistlejaid võtab vastu kolmeliikmeline žürii. Kõne kestvuseks tuleb arvestada umbkaudu üks minut – selle ajaga jõuab lift sõita Toila SPA Hotelli viimasele ehk üheksandale korrusele ning ka alla tagasi.

Liftikõne vormis võivad võistlejad tutvustada näiteks oma äri- või projektiideed, (õpilas)firmat, loovtööd või uurimustööd. Liftikõne puhul hinnatakse:

  • Esitluse veenvust (sh kehakeele ja hääle mõju esitlusele, esitluse meeldejäävus ja eristuvus)
  • Kõne struktuuri (aeg on optimaalselt ära kasutatud, kõne selge ülesehitus)
  • Idee tutvustus ja sisu – mida, kellele ja kuidas tehakse? Millist muutust soovitakse luua? Millist probleemi lahendatakse? Millised on (oodatavad) tulemused?

Kõnesid hindavad: ettevõtja ja koolitaja Signe Kiisk, Narva loomelabori OBJEKT juht Jana Budkovskaja ning Tartu Ülikooli sTARTUp Labi juht Maret Ahonen.

Võistluspäeva ajakava:

12.00-13.00 avaliku esinemise töötuba – soojendusharjutused, sissejuhatus, valmistumine esinemiseks

13.00-14.00 kõnede esitamine liftis

14.00-15.00 kõnede analüüsimine, avaliku esinemise töötuba jätkub

15.00 võitjate välja kuulutamine

Toimumiskoht: Toila SPA Hotell

Võistlust korraldab Ida-Viru Ettevõtluskeskus koostöös Ettevõtliku Kooli ja Hariduskopteriga.

Võistlust rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond, „Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks-  tugiprogrammide elluviimine perioodil 2017-2023“ (PATEE) projektist “Ida-Virumaa PATEE 2019-2023” 2014-2020.5.04.19-0392

Lisainfo:

Elisabeth Purga

noorte ettevõtlikkuse konsultant

+372 522 7489

[email protected]www.ivek.ee

Jaga
Soovitused