Narva

Tunnustame noori teenindajaid

Noored teenindajad
Sisukord

#tunnustanoort

Enamikul turismiasutustel algas tänavune suvi teisiti. Pärast koroonapiirangute leevendamist sai elu paisu tagant välja, sissetöötamisaega ei antud. Toimetamist tuli alustada täistuuridel ja kohe. On õnn, et meie ümber noored, kes tahavad oma jala tööturu ukse vahele saada ning ettevõtted praegusel kiirel ajal välja aitavad. Tunnustame neid noori teenindajaid.

Seega. Hei, Sina, noor inimene! See blogipostitus on kirjutatud just Sulle mõeldes. Tea, et seisame Sinu selja taga. Meie saame aru, et hüvad teadmised ja oskused tulevad ainult tänu kogemustele. Need ei pruugi alati positiivsed olla ning see on okei, käib asja juurde. Oleme kindlad, et meie noored teenindajad on püüdlikud, naerusuised ja oskavad siirast kiitust hinnata. Samamoodi ei jäta nad meelega lauda pühkimata, ei aja tellimust segamini ega unusta külastaja erisoove. Nad õpivad oma apsudest, et juba järgmisel korral paremad olla. Anname neile siis selle võimaluse!

Oleme kokku kogunud mõned innustavad lood meie noortest, kes tänavust turismisuve päästavad.

Mäetaguse mõisa hotellis luuakse koos tulevikku – teenindus 2.0!

Mõisahotelli perenaisest Terje Ratturist on saanud noorte teenindajate kaitsekõneleja selle sõna kõige toetavamas mõttes. Hotelliski on sel suvel tööl ligi kümme koolinoort. „Hea sõna, tunnustus, kiitmine! See on ehk ajastu pääsetee. Palun jagame seda noortele teenindajatele ning toetame nende esimesi samme tööjõuturul. Tunnustame noori teenindajaid, ” kutsub Terje Rattur üles andma oma panust järgmise põlvkonna töökultuuri tekkeks. 

Mäetaguse mõisa hotell on omaks võtnud noori teenindajaid toetava mõtte „Loome koos tulevikku –  teenindus 2.0”. Juhindugem sellest meiegi 🙂

Teenindus 2.0 #tunnustanoort

Toilas paistab eredalt päikesekiir Aleksandra

Kes on suvel käinud või on tulemas Toila SPA Hotelli Männisalu kämpingusse või Oru parki BlueRay virtuaalsele ajarännakule, võib kohtuda päikesekiire Aleksandraga. Toila SPA Hotelli müügiosakonna juhataja Anneli Põdra iseloomustab teda kui viisakat, lahket, tarka, kohusetundlikku noort neiut, kes suvel meelsasti meie turismiettevõtteid tööjõupuudusest päästab.

Aleksandra õpib Tartu ülikoolis riigiteadusi ning jõuab ka tõlkebüroos töötada: kolm keelt on tal vabalt suus! „Raha pole üldse kõige tähtsam, mulle lihtsalt meeldib tööd teha!“ ütleb Aleksandra. 

Hoiame noorte teenindajate innukust ja kliendisõbralikkust, et see ikka püsima jääks!

Vaata Toila SPA Hotelli kohta lisaks →

Aleksandra #tunnustanoort

Karina teeb Meresuu rannabaarist õige mõnusa koha

Karina on oma tööga väga rahul. Kõige rohkem paelub teda inimestega suhtlemine. Ta oskab müüa hotelli pakutavaid teenuseid ja tooteid ning motiveerib teisigi noori pingutama selle nimel, et oma raha teenida.

„Head kliendid on viisakad, kannatlikud ning rõõmsas tujus,“ räägib Karina ja soovib kõigile teenindajatele just selliseid kundesid. Samal ajal paneb Karina südamele, et ka noorel teenindajal tuleb endal visa ning kannatliku meelega olla.

Alusta Meresuu SPA Hotelli külastust nende kodulehelt →

Karina #tunnustanoort

Trobikond noori Kiviõli Seikluskeskuses

Kiviõli Seikluskeskusesse suveks tööle läinud noori kahe käe sõrmedel kokku ei loe. Nad kõik – Sander, Siim, Laura, Helena, Karl Johannes, Valeriya, Jelizaveta, Maria, Sofja, Grete, Marcus, Sander ja Hendrik –  kinnitavad kui ühest suust, et tegemist on parima suvetööga, sest töökaaslased on toredad, saab ka ise atraktsioonidel sõita, uusi tutvusi sõlmida ning rohkelt suhelda.

„Hea klient on lõbus ning jutukas, kuid samal ajal peab kinni reeglitest ega riku neid,“ kõneleb Karl Johannes, ent möönab, et selliseid kliente võiks alati rohkem olla.

Samuti väidavad noored, et alustaval teenindajal tuleb ka endal julge ja avatud meelega olla ning kõik ei peagi kohe esimesel korral välja tulema. „Ära karda erineda ega küsida,“ annab Grete väärt näpunäite. 

Kõige ägedam seiklus algab siit →

Marie-Helene ja Grete #tunnustanoort

Noorte abiga Jõhvi lendama

Jõhvi lennupäevad tulevad taas pärast mitmekümne aasta tagust pausi. Põhiüritus leiab aset laupäeval, 24. juulil ning selle käimalöömiseks annavad oma panuse ka usinad Jõhvi õpilasmalevlased vanuses 13–18 eluaastat. Enne sündmust veedavad noored ligi kaks nädalat Jõhvi lennuväljal, et aastate jooksul paksu sambla- ja rohukihi alla mattunud lennukite parkimisplatse korrastada. Lisaks värvivad nad üle maandumisraja tähised, et neid kõrgelt taevast ikka näha oleks.

Õpilasmaleva noored tõdevad, et kuigi võitlus parmude ja kuuma ilmaga väsitab, on siiski hea meel, et nad saavad kunagise traditsiooni taaselustamises kaasa lüüa.

Jõhvi õpilasmalevas saavad esmakordse töökogemuse 15 vaprat noort #tunnustanoort
Jaga
Soovitused