Narva

Tunnustati Ida-Virumaa tegusaid kodanikke ja parimad kodanikuühendusi

Ida-Virumaa MTYde tunnustamine 2022
Sisukord

Neljapäeval, 24. novembril tunnustati Meresuu spaahotellis Ida-Virumaa tegusaid kodanikke ja parimad kodanikuühendusi viies kategoorias: Ida-Viru Parim KOP Rakendaja 2022, Ida-Viru Eurorahade Rakendaja 2022, Ida-Viru Parim Kodanikuühendus 2022, Ida-Viru Tegusaim Kodanik 2022, Ida-Viru Loomemajanduse arendaja 2022. Tunnustuse pälvis 16 nominenti. 

Ida-Virumaa kodanikuühenduste tunnustamiskonkursile 2022 esitati 63 kandidaati. Konkursi eesmärk on esile tõsta ja tunnustada Ida-Virumaa tegusaid kodanikke ja parimaid kodanikuühendusi, kelle teod muudavad meie kodukohad paremaks, kogukonda ühtsemaks ning kodanikuühiskonda tugevamaks.

Ida-Viru parimaks kodanikuühenduseks valiti MTÜ Õnnelik Naine. Ida-Viru tegusaim kodanik 2022.a on Marina Koreshkova. Ida-Viru Eurorahade Rakendaja 2022 on OBJEKT. Ida-Viru Parim KOP Rakendaja 2022 võitjaks on MTÜ Iga Elu.

Selle aasta uueks nominatsiooniks oli Ida-Virumaa Loomemajanduse arendaja 2022. Ida-Viru turismiklastril on eriti hea meel selle üle, et võitjaks osutus noorte räpifestival NORF 2022, mis tõi maakonda publikut üle eesti.

Eripreemiat sai Helena Paist, kes korraldas kogukonna festivali Kiviõlis. Vaata nominendi videot siit 

Konkursi korraldajateks on Ida-Viru Ettevõtluskeskus, Europe Direct`i Narva teabekeskus ja Ida-Viru Loomeklaster. Tunnustamiskonkursi läbiviimist toetavad SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Ida-Viru Omavalitsuste Liit, Euroopa Regionaalarengufond, Rahandusministeerium, Kultuuriministeerium ja Siseministeerium.

Jaga
Soovitused