Narva-Jõesuu Jazz, 29. juulil Heledas Pargis

Sisukord

Narva-Jõesuu linn täitub juulikuu viimasel nädalal maailma tasemel jazzmuusikaga! Kuidas see võimalik on ja mis täpselt juhtuma hakkab? Selle kohta pärime Narva-Jõesuu Jazzi kunstiliselt juhilt, muusik Oleg Pissarenkolt.

Oleg Pissarenko, Narva-Jõesuu Jazzi kunstiline juht

Narva-Jõesuu Jazz – see kõlab nii hästi, nagu oleks tegemist ammusest ajast tuttava sõnade kombinatsiooniga. Oleg, kust tuli idee algatada Narva-Jõesuus selline suurejooneline kultuurisündmus? Narva-Jõesuu on minu jaoks eriliselt oluline paik. Olen lapsena veetnud siin Linda tänava suvilas pea kõik suved. Hiljem täiskasvanu eas olen tulnud siia suviti igal aastal nii pikaks ajaks kui elu on võimaldanud ja veetnud siin mändide ja mere poolt lõhnastatud õhu käes jõuduandvaid ja inspiratsiooni pakkuvaid päevi. Narva-Jõesuu on kuurortlinn, mis oma kirju ajaloo jooksul olnud oluliseks puhkekohaks paljudele kultuuriinimestele ja sõna kultuur sobib linna olemusega mu meelest eriti hästi kokku. Sellepärast olen muusikuna alati unistanud võimalusest tuua siia kohale sellisel kultuurilisel tasemel meelelahutust, mis pakuks rõõmu, esteetilist naudingut ja toidaks vaimu. Mulle meeldib jazz, ja sellepärast otsustasin pühenduda Narva-Jõesuu linnas jazzfestivali ja muusikalaagri korraldamisele, need kaks ongi peidus projekti “Narva-Jõesuu Jazz” nime taga.

Narva-Jõesuu, Hele Park

Kas sellest võib välja lugeda, et korraldate nii muusikafestivali kui ka haridusprogrammi noortele? Jah, just nii. Narva-Jõesuu Jazzi esimene pool on 5 päevane jazzmuusika suvelaager, mis toob linna noori muusikuid mitmest linnast üle Eesti ning õppejõude USA-st, Eestist ja Prantsusmaalt. Noored saavad võimaluse täiendada oma oskusi ja teadmisi lummavas suvises Narva-Jõesuus maailma juhtivate jazzinterpreetide käe all, sellist võimalust ei avane jazzihuvilistel noortel just eriti tihti. Projekti teine pool kõnetab aga kindlasti palju laiemat muusikasõprade ringi, kuna siis täitub linna Hele Park suvise rõõmsa jazzmuusika nootidega. Festival Narva-Jõesuu Jazz 2023 pakub kuulajatele 5 muusikalist kollektiivi, mille liikmed on pärit USA-st, Hollandist, Prantsusmaalt, Saksamaalt ja kelle hulgas on muidugi ka parimad Eesti jazzartistid Sofia Rubina Band ja Raivo Tafenau Quintet. Ja mis on oluline – kogu festivali programm on publiku jaoks prii sissepääsuga!

Wow! Ei olegi midagi muud kosta selle peale, tõesti veidi uskumatu! Kes on aga need välisartistid, kelle muusikat saame Heledas Pargis 29. juuli laupäeva õhtul nautima tulla, kes on festivali peaesineja?  Kuna Narva-Jõesuu Jazz kestab vaid ühe päeva, on iga meie artist eriline ja lausa võimatu on välja tuua ühte peaesinejat kui sellist. Küll aga on mul suur rõõm, et tänu Euroopa Liidu rahalisele toele saame pakkuda publikule väga kvaliteetset muusikalist programmi ilma et peaks külalistelt piletitasu küsima! Välisesinejate hulgas on “Lucy Woodward Quartet” USAst, ansambel “Studnitzky x Magro” Saksamaalt ja üheksaliikmeline staarmuusikute kooslus “Black Lives” kavaga “From Generation to Generation”, mille liikmed on pärist USAst, Prantsusmaalt, Lõuna-Aafrikast ja Belgiast. Kontserdid algavad 1,5 tunnise intervalliga, seega oleme jätnud kavas ruumi ka puhkehetketeks, mil publik saab nautida kohapeal müüdavaid toite ja jooke ning lasta kogetud emotsioonidel salvestuda.

Lucy Woodward Quartet, USA

Teid kuulates jääb mulje, et Narva-Jõesuu saab pakkuda sel suvel konkurentsi ka teistele suvefestivalide linnadele, sellistele nagu Pärnu või Haapsalu, sest on ju mille pärast meie juurde kohale sõita ka kaugematest Eestimaa nurkadest! Kust leiavad aga muusikahuvilised festivali kohta täiendavat informatsiooni? Jah, ma tõepoolest usun, et Narva-Jõesuu väärib avastamist ja korduvat külastamist ning loodan, et Narva-Jõesuu Jazz saab üheks põhjuseks miks siia linna tulla ja miks seda imelist kuurorti ka oma sõpradele soovitada! Kogu vajalik informatsioon festivali ja laagri kohta on leitav meie kodulehel www.narva-joesuujazz.ee Kohtumiseni Narva-Jõesuu Jazzil!

Jaga
Soovitused