Narva

Müstilised Peipsi laulvad liivad

Kauksi Rannapromenaad Ida-Virumaal, Peipsi järve ääres.
Sisukord

Kas teadsite, et Eestis asub üks maagiline paik, kus liiv teeb imetabaseid helisid ning loodus ja muusika sulavad ühte – Peipsimaa. Kujuta ette, kuidas astud paljajalu liival, iga sammuga hakkavad kostma salapärased helid ja meloodiad. Peipsi laulvad liivad on unikaalne nähtus, kus tuule ja liiva koostööl sündivad erakordsed helikõlad. 

Kauksi rand Peipsi järve ääres ja laulvad liivad. Foto: Hetkeline

Looduslik võlu

Lisaks maagilistele helidele pakuvad Peipsi laulvad liivad kaunite liivarandade ja suurejooneliste vaadete naudingut. Eesti suurim järv pakub külastajatele palju avastamisrõõmu ja elamusi ning tunde looduse rütmidega ühenduses olemisest. Ida-Virumaal asuv Peipsi põhjakallas on ka koduks Eesti pikimale liivarannale, kokku ligi 33km. Suvitajate meelispaigaks on Kauksi rand, mida mööda kulgeb ka mõnus rannapromenaad puhke- ja mängualadega, aga ka Kauksi Rannahoone, kus saab kergeid rannasööke nautida äsja avatud Rannahoone trepp-terrassil. Seiklushimulised saavad proovida aerusurfi, purjetamist või sõida paadiga mööda järvelaineid. 

Müstiline kogemus

Peipsi laulvad liivad on rohkemat kui lihtsalt vaatamisväärsus – see on kogemus, mis jääb südamesse pikaks ajaks. Olles seal kohapeal, koged midagi unustamatut ja mõistad, kui suurejooneline ja võimas võib olla meie loodus.

📸 Püüa hetki! Ära unusta kaasa võtta kaamerat või nutitelefoni, sest need maagilised hetked soovid kindlasti jäädvustada! Jaga fotosid ja videoid oma puhkusest Peipsi ääres ning inspireeri teisi seda unikaalset paika külastama.

Tüdruk jalutamas Kauksi rannapromenaadil Peipsi järve ääres
Kauksi rannapromenaad, Peipsi ääres Ida-Virumaal. Foto: Hetkeline

Logo Kaasrahastanud Euroopa Liit Interreg logo

Projekti Ida-Viru turism kaasrahastab Euroopa Liit Euroopa naabrusinstrumendi raames.

Antud väljaanne valmis Euroopa Liidu rahalise abiga. Selle väljaande sisu eest vastutab ainuisikuliselt Ida-Viru Ettevõtluskeskus ning selles kajastatu ei peegelda mingil juhul Programmi ega Euroopa Liidu seisukohti.

Jaga
Soovitused