Avasta Toila, idülliline küla Ida-Virumaal - Ida-Virumaa

Narva

Avasta Toila, idülliline küla Ida-Virumaal

Oru park Toilas Ida-Virumaal, õhust linnulennult vaatega lossiplatsile
Sisukord

Toila on idülliline küla Ida-Virumaal ning on eeskätt tuntud seal asuva termidega spaahotelli poolest, kuid avastamistväärt kohti on seal palju rohkem. 

Toila peamine vaatamisväärsus on Oru park, kus asus 19. sajandil suurejooneline loss koos pargiga, mis kingiti omal ajal Eesti esimesele presidendile Konstantin Pätsile suveresidendiks. II maailmasõjas loss hävis, kuid VR-prillidega saab teha hüppe ajas tagasi ning näha, kuidas park ja loss nägid välja 1938. aastal.

Oru pargi lossiterrassil vaatavad inimesed virtuaalreaalsete prillidega kunagist Oru lossi
VR “Toila 1938” tuur Oru pargis. Foto: Matti Kämärä
Oru park, pääsupesa ehk nõiametsa paviljon. Foto Sven Zacek

Suurematest linnadest kaugel ja mere lähedal asuv Toila on mõnus koht puhkamiseks. Siin saab nautida värsket õhku ning kaunist pankrannikuäärset loodust. Toila rand on ideaalne koht päikese ja mere nautimiseks kuumal suvepäeval. Kui nälg näpistama hakkab, siis leiab siit ka mitmeid suurepärase köögiga söögikohti. 

Toilas puhkust planeerides on lähikonnas külastamiseks veel palju kauneid kohti:

Päite maastikukaitseala, Ontika pankrannik, mis on ühtlasi ka Balti klindi kõrgeim punkt, Eesti kõrgeimad joad: Valaste juga ja Kivisilla juga ning Sillamäe rannapromenaad. Kõik need paigad vaid mõne minuti autosõidu kaugusel. Sõit Narva, kus ootavad avastamist jõepromenaad, Victoria bastionid, Narva kindlus ja Narva Raekoda kestab vaid 30 minutit. 

📸 Püüa hetki! Ära unusta kaasa võtta kaamerat või nutitelefoni, sest neid maagilisi hetki soovid kindlasti jäädvustada. Jaga meiega oma fotosid ja videoid Toilast ning inspireeri teisi seda unikaalset paika külastama.


Logo Kaasrahastanud Euroopa Liit Interreg logo

Projekti Ida-Viru turism kaasrahastab Euroopa Liit Euroopa naabrusinstrumendi raames.

Antud väljaanne valmis Euroopa Liidu rahalise abiga. Selle väljaande sisu eest vastutab ainuisikuliselt Ida-Viru Ettevõtluskeskus ning selles kajastatu ei peegelda mingil juhul Programmi ega Euroopa Liidu seisukohti.

Jaga
Soovitused