Narva

Ida-Virumaad on turvaline külastada

Ida-Virumaal Siin on turvaline
Sisukord

Mitmete Ida-Virumaa majutusasutuste, kohvikute, restoranide jm ustel võib näha märgist „Siin on turvaline“. See on tunnustusmärk, mida väljastab Ida-Viru turismiklaster neile ettevõtetele, kes panustavad koroonaviiruse leviku piiramisse ja järgivad selleks ette nähtud ohutusmeetmeid.

Siin on meetmed, mida saab järgida igaüks, nii külaline, töötaja kui tööandja:

  1. 50 %-se täituvuse jälgimine. Lisaks sellele, et hotellid jt majutusasutused müüvad korraga välja ainult pooled toad, kehtib neis ka reegel, et erinevad kliendid ei ööbi samas toas kohe järjest. Tube lastakse vähemalt 24 h kliendivabana seista. Mõistagi puhastatakse tube pärast iga külastajat.

  2. Desojaamad. Kõik julgelt käsi puhastama! Alates pandeemia puhkemisest on kõikvõimalikes kontaktsetes kohtades inimestele kasutamiseks tagatud käte desinfitseerimise vahendid.

  3. Kanname maski. Maske tuleb kanda kõigis siseruumides nii külastajatel kui töötajatel. Kel endal maski pole, saab neid osta. Kindlasti pea meeles, et ka korduvkasutatavat maski ei tohiks mitu päeva järjest ilma pesemata kanda. Pese korduvkasutatavat maski pärast iga kasutuskorda!

  4. Hoia distantsi. Välikohvikutes, suusalaenutustes, tuubitõstukite jm kohtades, kus tuleb seista järjekorras, tuleb hoida 2-meetrist vahet enda ees seisva inimesega. Lisaks lubatakse suusalaenutustesse ja mitmetesse teistesse kohtadesse sisse korraga vaid 2 külastajat.

  5. Piiratud arv inimesi. Giidiga väliekskursioonidele või grupis toimuvatele matkadele lubatakse korraga kuni 10 inimest.

  6. Haigena püsi kodus! Hooli endast ja teistest. Kui tunned, et oled tõbine, jää koju, ära luba tööle haigestunud töötajat ja võimalusel luba kodust töötamist.

Kui märkad restorani, majutusasutust, muuseumi vm kohta, mis on tähistatud märgisega “Siin on turvaline”, võid olla kindel, et selles kohas neid reegleid järgitakse ja seda kohta on turvaline külastada. Ettevõte, kes soovib saada märgisega tähistatud, peab kinnitama nõuete täitmist. Nende järgimist kontrollivad pisteliselt ka asjaomased kontrollorganid. 

Kõik Ida-Viru turismiettevõtted on oodatud klastriga liituma veebilehel www.idaviru.ee ja siit saab ka märgist taotleda. Turvamärgisega liitujad tuuakse sel kevadel välja ka Eesti turismiveebis visitestonia.com.

Ole hea ja järgi neid nõuandeid ka ise. Nii võime olla kindlad, et seiklusi Ida-Virus ei pea enam edasi lükkama. Käitudes vastutustundlikult, on siin turvaline juba praegu!
Jaga
Soovitused