Põnev Narva kant - Ida-Virumaa

Põnev Narva kant

Marsruut: Narva-Narva-Jõesuu -Sillamäe-Sinimäed (kõik kohad jäävad üksteisest ca 15-20 minutilise autosõidu kaugusele).

Narva kandi avastamist tasub alustada EL piirilinnast Narvast. Narva uueneb hoogsalt, nt.suvel 2020 avas Narva linnus täiesti uue interaktiivse püsinäituse kogu perele. Narva Victoria Bastion pakub põnevat ajarännakut bastionikäigus. Linnusest ja bastionist saab tellida huvitavaid ekskursioone (sh.Kreenholmi) või jalutada läheduses asvuval Jõepromenaadil. Raekojaplatsil ootab Narva parim kohvik Muna. Narva noobleim majutus on Hotell Narva. Shoppamise paradiisid on Astri ja Fama kaubanduskeskused.

Vaid 20 sõiduminuti kaugusel asub kuurortlinn Narva-Jõesuu ja Eesti pikim kuurortrand (ca 10 km!). Meresuu SPA on mõnus puhkepaik, mille rannas on ka rohkem tegevust (nt.rannabaar). Narva-Jõesuust tasub edasi suunduda Sillamäele. Endise salastatud linnaga aitab kõige paremini tutvuda Sillamäe Muuseum kust saab tellida eksursioone ja avastada uhkeid promenaade.

Sillamäelt vaid 10 minuti autosõidu kaugusele jäävad Sinimäed ja Sinimäe muuseum. Väljast väike maja, kuid sees suur lugu, millest jutustab ka tuntud film „1944“.

Asukoht kaardil

Koordinaadid: 59.3761639, 28.1945407Vaadake Google Mapsis

Jaga

Lisage minu valikutesse

Üksikasjad

Peetri plats, Narva, Eesti, Ida-Viru maakond