Narva

Suveuudiste kaart näitab ära Ida-Viru turismiuudised

mis on uut ida-virumaal kaart
Sisukord

Ida-Viru turismitegijad on covidi aja ära kasutanud: valmis on 3 suurt uut atraktsiooni ning palju uuendusi majutuse, toitlustuse ja seikluste pakkumises. Ida-Viru väheavastatud aga omanäolised turismipiirkonnad saavad oluliselt paremini külastajatele kättesaadavaks- giidituure pakuvad nii Sillamäe kui Narva, kusjuures Narva muuseum pakub neid regulaarselt kindlatel aegadel. Nii pääseb igaüks lõpuks Kreenholmi, Narva linna või Sillamäed avastama koos kohalike jutuvestjatega.

Kõik see on koondatud spetsiaalsele suveuudiste kaardile et toredad uued võimalused külastajatele võimalikult leitavaks teha.

Ida-Virumaa 2021 a. suve 3 suurt ja rahvusvaheliselt huvitavat turismiatraktsiooni on: Sillamäe Rannapromenaad, Kauksi rannahoone ning Narva jõel kurseerima asuv jõetramm. Sillamäe Rannapromenaad avati juba 28.05., tulevast nädalast on oodata, et sinna tekib ka väike toitlustuspakkumine. Juunis avatakse Kauksi Rannahoone. Rannahoone pakub suvitajatele turismiinfot, kehakinnitust ning ranna- ja sporditarvete renti. Lisaks täieneb Kauksi rannapromenaad vabaõhujõusaali, laste mänguväljaku, tänavakorvpalliplatsi ja piknikualaga.

Kauksi Rannapromenaad

Jõetramm on plaanis tööle panna juuni lõpus. Tegu on regulaarliiniga: kaks edasi-tagasi väljumist päevas. Laev mahutab umbes 100 inimest ning seal avatakse ka puhvet.

Turismile aitab kaasa ka Alutaguse valla teine suur arendus Peipsi põhjarannikul: Vasknarva sadam paadiomanikele ja kalastajastele. Sadama I etapp avatakse 07.07. Peipsi Järvefestivalil. Vasknarva sadama näol on tegemist kõige suurema akvatooriumiga sadamaga Peipsi ääres – 6000 m2 vee peegelpinda.

Lüganuse vald koondab suvel ühte kohta Kiviõli raudteepeatuse juurde maakondliku ühistranspordi, raudteetranspordi, parkla autodele, jalgratastele, bussitransfeeridele. Tuleb ka infotulp ja puhkekoht. Lihtsustub pääs turismiobjektidele.

Majutuses on Ida-Viru turismiklastri partneritest suurima investeeringu teinud Saka Mõisa SPA Hotellrenoveeritud on kõik hotellimaja toad.

Ka Kiviõli Everest Hostel läheb suvesse uuenduskuuri läbi teinud tubadega. Kauksi Puhkekülas valmis uus perekämping. Kauksi Puhkemajas valmis veel üks saun.

Mäetaguse mõisahotell on teinud mugavamaks hotelli siseõue – siin saab nüüd nautida uut suvemööblit ning lilleilu. Jaanipäevaks valmib suvepaviljon ja selle kõrvale sarnase kujuga orangerii. Köögist komposteerimise tulemusel saadud kompostmullas hakatakse hotelli restorani tarbeks kasvatama maitserohelist ning võrseid.

Karukella Puhkemaja pakub suve jooksul uut koolitust ,,Õnnelik olemise kunst“. Koolitust viib läbi noor eesti naine Dali Karat, kes on spirituaalne õpetaja ja mentor, motivatsioonikõneleja ja õnnekoolitaja

Toila SPA Hotellis toimus sundpuhkuse ajal digipööre – uuendati hotelli administreerimisprogrammi.

Uuenenud on mitmed toidukohad.

Narva Muuseum avab Põhjaõue vanas sepikojas kõrtsi.

Gruusia Trahter Mimino pakub ilusa ilmaga einet väliterrassil. Liiga tuntud pole ka fakt, et Meresuu SPA rannas töötab suviste ilmadea Meresuu rannabaar. Iisaku Peetri Pizza uuendus on …autopesula teenus. Lisaks kehakinnitusele saab nüüd ka auto puhtaks. Toila rannas asuv Mereresto pakub eksklusiivseid Kanaari veine, ainult sellel suvel! Lisaks on uus pakett Söö ja majuta end Rahus (Toila Mereresto koos Rahumajutus). Suvemenüüd on kõikjal uundatud.

Uuenenud seiklused ehk põnevad tegevused

BLUERAY virtuaalne tuur “VR Toila 1938” Oru pargi lossiplatsil Toilas uudis on, et sel suvel pääsevad külastajad Oru lossi uhkesse suurde saali, mille detailidega – kroonlühtri, Makovski laemaali ja kipsdekooriga – saab tutvuda mitmest punktist.

Narva muuseum pakub suvi läbi igal neljapäeval kell 18 toimuvaid teemaekskursioone linnas (Rootsi Narva, Mööda Joalat, Pargid ja aiad ning Nõukogude Narva) ning igal teisipäeval kell 18 ja pühapäeval kell 12 toimuvad Kreenholmi ekskursioonid. Lisaks on uued suvised iga kolmapäevaõhtused retrofilmiõhtud retrokinosaalis, Vana Narva Maketi II korrusel. Pakutakse Eesti ja Vene filmiklassikat.

Narva Victoria Bastioni kasematid pakuvad sellest suvest ekskursioone linnas. Üks uutest linna ekskursioonidest on “Bastionide ring”, mille käigus uuritakse giidi saatel bastionide kaitsesüsteemi, jalutatakse mööda bastione isegi bastionide sees.

Adrenaator Grupp on edasiarendanud kaatrimatku Aidu kanalitel.

Eesti Kaevandusmuuseumi territooriumil asuv Eestis ainulaadne Alutaguse matkaspordikeskus pakub uusi ägedad ronimispakette. Keskus on ainulaadne selle poolest et siin asub Eesti ainus kirkatamise rada ning kõrgeim paekivipõhjaga ronimissein koos vahejaamadega.

Hea uudis on, et Ida-Viru lõunapiirkond on rikkam kahe 9 korvilise discgolfi raja võrra, lisandus rada Tudulinna Tagajõele ja Alajõe külaplatsi juurde. Ida-Virumaal asuvad ka kaks Eesti paremikku kuuluvat parki Alutaguse ja Mäetaguse. Kokku on Ida-Virumaal kokku on 8+2 discgolfiparki. Pargid on mitmekesised ja erinevatele mängijaoskustele.

Karukella Puhkemajas saab parooliga “Mida Viru” kahe öö broneerimise korral nõukagaraaži tasuta.

1944.aasta sõjasündmustele pühendatud Vaivara Sinimägede muuseum ootab näitusemajja, kus on uus suur eksponaat-nõukogude lennuki IL-2 kere.

Eesti Kaevandusmuuseumi Valges Majas on üleval rahvusvaheline kaasaegse kunsti grupinäitus „Kohanemine kahanemisega“. Näitusel toimuvad kuraatori tuurid: 17.06.; 18.06; 9.07.; 3.10. ja John Grzinich’i eksperimentaalne kontsert 9.07.

Kohtla-Järve Põlevkivimuuseumi on välja tulnud uute eksursioonidega. Otsitakse vastust küsimustele “Miks Ida-Virumaa on selline?” ja “Milleks on maailmale vaja põlevkivi?”. Ekskursiooni käigus selgub muuseumi arvamus, kuid selle lõppedes huvitab muuseumi ka külastajate arvamus.

Suvesüdnmuste kalender asub siin: https://idaviru.ee/mis-toimub/sundmused/

Uus on näiteks JBF formaat: XVI Jõhvi balletifestival toimub sel aastal ühel päeval, 11. juunil Jõhvi kontserdimajas.

1.–11. juulil toimuv festival „Seitsme linna muusika“ teemaks on sel aastal “Inspireeritud loodusest!”. Festival tuleb 14 kontserdiga

Suveuudiste täpsemad kirjelduse ja kaart: https://idaviru.ee/mis-on-uut-ida-virumaal-suve-uudiste-kaart/

Lisainfo ja kontaktid: Kadri Jalonen, Ida-Viru turismikoordinaator, [email protected] 5174236

Ida-Viru Ettevõtluskeskus (IVEK)

Jaga
Soovitused