Narva

Tunnustati Ida-Virumaa Parim Uus Seiklus 2024 konkurssi võitjaid

Parim Uus Seiklus osalejad 2024_Foto_Maila Meldre
Sisukord

Ida-Virumaa turismiettevõtjate seikluste meistriklass, teadlik tootearendus ja teenusdisain tõstavad piirkonna turismiteenused uuele tasemele.

Uute toodete või teenuste arendamine, sihtgrupi ootustele vastamine ning väärtuspakkumise tuuma paika seadmine on igas ärivaldkonnas ülioluline, kujundades ettevõtte edu ja luues aluse jätkusuutlikule ning konkurentsivõimelisele äritegevusele. See protsess võib olla väljakutse isegi üksikettevõtte tasandil, rääkimata terve maakonna või kogukonna üleselt. Turismisektori lipulaev Ida-Viru turismiklaster, on suutnud luua sektori ülese tootearenduse mootori “Parim Uus Seiklus”.  Alates 2017. aastast on  konkursi raames loodud üle 60 uue elamustoote või seikluse, et mitmekesistada Ida-Viru #seiklusmaa toodete ja teenuste valikut. See algatus mitte ainult ei toeta teadlikku tootearendust, vaid tõstab esile piirkonna unikaalseid kogemusi, rikastades kogukonna ettevõtlusmaastikku.

Septembri esimesel nädalal käis Ida-Virumaal seiklemas “Parim uus seiklus” zürii, kooseisus Ave Pill (EAS ja KredEx ühisasutus), Rein Sikk (Maaleht), Sirle Sommer-Kalda (Põhjarannik), Hele Lahtvee (GoTravel), Mikko Virta (Ida-Viru turismiklastri Soome turu turundusjuht) ja Tristan ning Jeteri (laste seikluste testijad), eesmärgiga leida 11  seikluskonkursi kandidaadi seast kõige parem, mida kindlasti 2024 aasta jooksul Ida-Virumaale tulles kogema peaks. Kuna sel aastal oli konkursile esitatud eriti põnevaid ja eristuvaid seiklusi, siis otsustas žürii lisaks “Parim uus seiklus 2024” tiitlile anda välja kolm eripreemiat – laste lemmik, parim uus tulija ja kõige seikluslikum seiklus.  Uute seikluste tutvustamiseks korraldati ka rahvahääletus, et selgitada välja, milline seiklus kõige rohkem üldsust kõnetab.


“Parim uus seiklus 2024” tiitlit läks püüdma 11 seiklust:
Narva linn “Vana Narva uus elu”

Siimumäe Talu “Seiklusrikkad lapsed voltižeerima ehk hobuse selga trikitama”

Siimumäe Talu “Praktilised algtõed hobustest ja ratsutamisest”

Toila SPA Hotell “Aardejaht troopikas”

Narva-Jõesuu Medical SPA “Amazonasest Maldiivideni – lõõgastav troopikaelamus”

Iisaku Kihelkonna Muuseum “Märka ja avasta Alutagust”

Saka Mõis “Audiorännak Saka Mõisas”

Meresuu SPA Hotell “Väikese saunataja šokolaadine spaapäev”

Karukella Puhkemaja “Uus seiklus Karukella hoovi peal: Nalja ja naeru nabani!”

Alutaguse Matkaklubi “Vees kahlamise matk”

Eesti Kaevandusmuuseum “Ajarännak ehtsa kaevuriga mõisa südamest töölisasulasse”

“Seiklusi hindava žürii liikme töö oli pingeline, aga ääretult põnev ja sõna otseses mõttes seikluslik. Kahe päevaga 11 seiklust oli isegi minusugusele “sarireisijale” väljakutse. Visit Estonia turismiarenduse tiimi poolt super suured tänusõnad Ida-Viru turismiarendajatele, kes juba seitse aastat on teadlikult tegelenud piirkonna turismitoodete arendamisega! Et nii sise- kui välisturistidel oleks üha rohkem põnevaid elamusi, mis tooks neid ikka ja jälle siia tagasi. Ja tuhat tänu ka kõigile Ida-Viru turismiettevõtjatele, et olete valmis oma lugusid ja elamusi külastajatega jagama,” kommenteeris žürii liige Ave Pill. “Olles sage külaline New Yorgis, USAs; siis tooksin välja selge sarnasuse: just Ida-Viru piirkond on meie oma New York ning Narva selle tuiksoon Manhattan. Just siin, Ida-Virus asub Eesti rahvaste segunemispott ja selle potentsiaal turismisihtkohana on hoomamatult suur.”

30. novembril toimus Jõhvi Kontserdimajas “Ida-Viru Aasta ettevõtte ja vabaühenduse” parimate tunnustamine, mille raames toodi esile ja autasustati ka Ida-Virumaa turismisektori parimaid seiklusmeistreid:

Parim Uus Seiklus 2024  tiitli pälvis Narva linn seiklusega “Vana Narva uus elu”

Videotutvustus seiklusest

Parim uus tulija ja ka rahva lemmik tiitlid pälvis Siimumäe talu seiklusega “Seiklusrikkad lapsed voltižeerima ehk hobuse selga trikitama”.
Videotutvustus seiklusest

Laste lemmikuks osutus Meresuu SPA Hotelli “Väikese saunataja šokolaadine spaapäev”.

Videotutvustus seiklusest

Kõige seikluslikum seiklus eripreemia pälvis Alutaguse matkaklubi “Vees kahlamise matk”.

Videotutvustus seiklusest

“Tootearendus piirkonnas on ülioluline. Külastajad ootavad uusi ja põnevaid põhjuseid, miks piirkonda tagasi tulla ja selline teadlik seikluste genereerimine nagu on meil turismiklastris seitse aastat toimunud, on kindlasti aidanud meil sihtkohana pildis olla” ütles Ida-Viru turismiklastri turundusjuht Hanna Villberg. “Me ei loo neid seiklusi vaid külastajatele väljastpoolt maakonda, aga me kutsume üles ka oma piirkonna inimesi neid seikluseid kogema, olgu see siis pere, sõpruskonna või kolleegidega” lisas Hanna Villberg.

Palju õnne kõikidele võitjatele!

Ida-Virumaa seiklusmeistrid ootavad  kogema uusi põnevaid seiklusi nii sõprade kui peredega, kõikide nominentidega saab tutvuda idaviru.ee lehel

Tere tulemast Ida-Virumaale!

Jaga
Soovitused