Narva

Uute seikluste avastamine tõi turismispetsialistid Ida-Virumaale seiklema

Tiit Pruuli Oru Pargis Toila SPA seiklust testimas
Sisukord

Septembrikuu viimastel päevadel testis Ida-Virumaa uusi seiklusi turismispetsialistidest koosnev žürii, kuna Ida-Viru turismiklaster startis taas tootearendusliku kampaaniaga „Parim uus seiklus”. Seiklusi testisid Tiit Pruuli, Kristiina Jors, Sirle Sommer-Kalda, Mari Makarov, Rein Sikk ja Margus Sameli. Testijad otsisid parimat seiklust peredele, paaridele ja seltskondadele ning hindasid seikluste keskkonnasõbralikkust.

Turismiklastri Turunduse projektijuht Meelis Kuusk kinnitusel on sel korral Ida-Virumaa turismiettevõtjad turule toonud rekordarvu seiklusi. 15 uut seiklust saavad peagi žürii poolt hinnatud ja 9. oktoobril kuulutatakse välja piirkonna parimad seiklused.

Uued seiklused viivad külalised nõukaaegsesse põgenemismängu, endisesse piirivalve meretorni, päikeseloojangumatkale, nukuetendusele maa alla, kosmosesse, virtuaalsele ajarännakule Oru parki, fotoseiklusele ajaloolisesse Narva linna ja bastioni käikudesse. Lisaks saab mängida uudset Spikepalli, visata kirveid, nuge, teisi viskerelvi ning käsitleda vibu ja optilist ambu. „Piirkonna erilist looduskeskkonda tutvustavad seiklused Põhja-Eesti pankrannikul, tundmatul Utria pangal, Aidu endisel karjäärialal, Kohtla-Nõmme Alpides ja esitlevad viite põnevat tippu Everesti ümber,“ lisas Kuusk.

Kogenud seikleja Tiit Pruuli hinnangul pakuvad Ida-Virumaa turismitooted väga palju põnevust, seiklust ja tarkust. „Näiteks Toilas sain teada, kuidas elas oma suveresidentsis president Päts. Narvas oli palju põnevat uudist bastionite kohta. Utrias kuulsin esimest korda kunagi seal asunud Kotšnevi lossist.“ täiendas Pruuli.

Ida-Virumaal valitakse parimat seiklust juba viiendat korda. Piirkonna turismiklastri algatatud tootearendusega soovitakse tugevdada oma eristuvat positsiooni Seiklusmaana ja kutsuda piirkonda uusi külastajad. Ida-Viru turismiklaster on Seiklusmaana defineerinud, et hea seiklus on põnev, ootamatu, arendav, emotsiooni loov, eriline ja rutiinist välja toov. Idavirukad on veendunud, et piirkonnas peitub veel palju, mida avastada ja kogeda.

Ida-Viru turismiklastrisse kuulub täna 52 Ida-Viru kõige aktiivsemat, missioonitundelisemat ettevõtet ja asutust, kes pakuvad majutust, toitlustust ning elamusteenuseid, lisaks kõik Ida-Viru omavalitsused. Klaster on tegutsenud üle 10 aasta.

Ida-Virumaa uute seiklustega saab tutvuda https://idaviru.ee/parim-seiklus/

Lisainfo Parima Uue Seikluse valimise kohta:

Meelis Kuusk, Ida-Viru turismiklastri turunduse projektijuht

Jaga
Soovitused