Vasknarva sadama esimene etapp valmis - Ida-Virumaa

Narva

Vasknarva sadama esimene etapp valmis

vasknarva sadam ida-virumaa
Sisukord

7. juulil kell 16.00 toimub Vasknarvas, Vasknarva sadama 1 etapi avamine.

Vasknarva sadam pakub teenuseid paadiomanikele ja kõigile, kel huvi mööda Peipsit veeteid pidi liikuda või kalastada. Esimese etapi avamisega tehakse samm täitmaks unistust, et kord hakkab vilgas elu ka Peipsi sadamate vahel käima – Vasknarva, Lohusuu, Mustvee, Kallaste, Varnja, Räpina, põige mööda Emajõge Tartu. Suur ja laiem eesmärk on Peipsi kalanduse ja rannapiirkondade arendamine.

Vasknarva sadamast leiab järgmised teenused paadiomanikele: slipi kasutamine koos auto ja treileri parkimisega ajaks, kui vee peal ollakse; aluste sildumine külalisalustele –  sildumiskai 20 m; sildumiskoht alaliselt baseeruvatele väikealustele; talvesäilitus ehk alus tõstetakse veest välja ja on hoiul või seisab kai ääres talvekorteris.

Vasnarva sadama 1 etapi avamine plakat

Ujuvkai kohti on 32. Vasknarva näol on tegemist kõige suurema akvatooriumiga sadamaga Peipsi ääres – 6000 m2 vee peegelpinda.

Tänavu valmib sadama I etapp, st kõik ei ole veel lõplikult valmis. Ehitamisel on tankla, mis saab avatud olema nii paatide kui autode tankimiseks. Kindlasti otsime uusi rahastamisvõimalusi, et tulevikus saaks olema ka sadamahoone. Uut elu ootab sadamaalal asuv endine piirivalvetorn. Narva jõgi ja Peipsi järv pakuvad veeseiklust algusega Vasknarvast.

Lisainfo:
Signe Roost

juhatuse liige, SA Alutagusemaa

+372 53068680

Jaga
Soovitused