Kevadseiklused Alutagusemaal, kuhu minna ja mida teha? - Ida-Virumaa

Narva

Kevadseiklused Alutagusemaal, kuhu minna ja mida teha?

MIDAVIRU_mood4
Sisukord

Kas teadsid, et Ida-Virumaa on mõtteliselt jaotatud neljaks piirkonnaks: Põlevkivimaa, Alutagusemaa, Pankrannik ja Narva piirkond? Alutagusemaa algab maakonna keskelt, Mäetaguse kandist kuni Peipsi järveni ja kulgeb piki kallast Kauksist Vasknarvani. 

Alutagusemaa on eelkõige tuntud oma erilise looduse poolest. Siin on Eesti kõige pikem liivarand Peipsi põhjarannikul, aga ka Eesti suurim järvestik, Kurtna oma 42 eriilmelise järvega. Kel huvi piirkonnast rohkem teada saada, vaatab Henrik Normanni telesaadet Alutagusemaast siit.

Oma erilise asukohta tõttu võimaldab Alutagusemaa nii rannapuhkust Peipsi rannikul kui ka seiklusmatku. Mis võiks olla põnevam vaatenurk millegagi tutvumiseks kui kõrgelt puulatvadest?

Liiklemiseks soovitame marsruuti Jõhvi-Kurtna-Kuremäe- Iisaku-Kauksi- Avinurme-Mäetaguse.

Tutvu Ida-Virumaa kevadkampaania võimalustega Alutagusel:

  • Alutaguse Huvikeskus on loonud võimaluse avastada Alutagusemaad kergelt ja põnevalt. Piisab vaid, kui tuled ja teed läbi põneva nutijahi.
  • Alutaguse matkaklubi viib tundideks maa ja taeva vahele, kus võid kogeda nii saavutusrõõmu, närvikõdi kui parajalt musklimõnu.
  • Iisaku muuseum – matkarajad, vaatetorn ja kohalik giiditeenus, tule avastama!
  • Kauksi puhkemaja on ideaalne perepuhkuse veetmiseks. Vahel on kõige mõnusam ja luksuslikum mittemidagitegemine, mida endale nii harva lubada saab. Siinses wifivabaduses naudid südasuve, nagu viimati lapsepõlves tunda said. Ainus, mis võib kõrvadele hakata, on lakkamatu linnulaul.
  • Mäetaguse mõisa hotell ja spa: Armastus käib kõhu kaudu! Sind ootab Gurmeeseiklus kahele.
  • Kauksi rannahoone tervitab teid Peipsi kaldal, laulvate liivade keskel. Siin kuumab kogu suve!
 

Tutvu ka teiste Ida-Viru piirkondade puhkamisvõimalustega!

Jaga
Soovitused