Narva

Kevadseiklused Ida-Viru pankrannikul, kuhu minna ja mida teha?

Ida-Virumaa seiklusmaa EASTONIA
Sisukord

Kas teadsid, et Ida-Virumaa on mõtteliselt jaotatud neljaks piirkonnaks: Põlevkivimaa, Alutagusemaa, Pankrannik ja Narva piirkond? Pankranniku piirkond ulatub Sakast Sillamäeni, hõlmates ka Jõhvit.

Kes mäletab veel sinist 100-kroonist rahatähte, mille esimesel küljel ilutses Eesti armastatud poetess Lydia Koidula? Selle tagumisel küljel kujutas kunstnik Vladimir Taiger Põhja-Eesti paekallast. Muideks, täpset kohta, kus laine vastu kallast laksaks, nagu rahatähel näidatud on, ei olegi tegelikult olemas. Selle on joonistas kunstnik mitmest kohast kokku. Uhke paekallas on üks Eestimaa rahvuslikke sümboleid ja oma võimsaima pale paljastab ta just Ida-Virumaal, Saka ja Toila vahel. Eesti kauneimal, ligi 20 km pikkusel Saka-Ontika-Toila teelõigul on ka Balti klindi kõige kõrgem osa.

Soovitame pankranniku külastamiseks marsruuti Toila-Valaste-Saka-Jõhvi-Sillamäe, kusjuures kõik paigad jäävad üksteisest ca 15-20-minutulise autosõidu kaugusele.

Tutvu Ida-Virumaa kevadkampaania võimalustega Ida-Viru pankrannikul:

  • BLUERAY / Ajarännak „VR Toila 1938“ soovitab panna kõik oma meeled valmis, sest kohe-kohe saad kogeda ajalugu nii nagu ei kunagi varem. Maailm on täis lugusid uhketest lossidest ja kuldsetest linnadest, mis on tänaseks jäädavalt kadunud. BLUERAY äratab mineviku ellu! Seiklus sobib kõigile alates vanusest 6+.
  • Gruusia trahter Miminos on mõnus suur kõhutäis on garanteeritud, ent pelgalt ainult toidukorraga siin ei piirduta. Siinne Gruusia köök on sedavõrd autentne, et võid kogeda tükikest Gruusiat siinsamas Jõhvis.
  • Jõhvi vald korraldab 24. juulil koguperefestivali „Jõhvi lennupäev“. Välja pannakse põnev lennukite näitusala, laadaala ning (sobivate ilmastikuolude korral) toimuvad õhusõidukite mõõduvõtud. Siin on elamusi igas vanuses külalistele! Maapealses programmis on sel aastal peaesinejaks Shanon.
  • Eesti Kontserti Jõhvi kontserdimaja peab 11. juunil Jõhvi balletifestivali. Selle raames on kogu päev sisustatud tegevustega nii lastele kui täiskasvanutele! Naudi kultuurielamust, mille sarnast tükk aega näha pole saanud. Programm on nii muljetavaldav, et sisustatud saab kogu päev.
  • Saka mõis – pankranniku pärl – on koostanud puhkusepaketid ümberkaudse unikaalse looduse ja mõisa võlude parimaks nautimiseks. Sisusta oma vaba aega romantiliselt ja väärikalt!
  • Sillamäe muuseum koos Vaivara Sinimägede muuseumiga viib uudistama suure sula jälgi seiklusliku perekampaania „Jääaeg: rahnude ränd“ raames. 
  • Toila SPA Hotellis saad lõõgastuda palmi all nagu oleksid troopilisel saarel!  Kasuta kampaaniapakkumist ja soeta „Hea Tuju“ pakett. Garanteerime, et saad, mida nimetus lubab!
  • Toila Valgevilla kutsub sind kevadisele rattaretkele ajaloolises Toila Oru pargis.
  • Valaste Puhkeküla ja selle matkarada kostitavad kauni looduse ja rahuliku atmosfääriga nii suuri kui väikseid seiklejaid!
  • Sillamäe muuseum viib majast välja! Promeneeri koos Sillamäe Muuseumiga ja avasta linna, koos giidiga või ilma.
 

Tutvu ka teiste Ida-Viru piirkondade puhkamisvõimalustega!

Ida-Virumaa seiklusmaa EASTONIA
Jaga
Soovitused