Kevadseiklused Põlevkivimaal, kuhu minna ja mida teha? - Ida-Virumaa

Narva

Kevadseiklused Põlevkivimaal, kuhu minna ja mida teha?

MIDAVIRU_mood
Sisukord

Kas teadsid, et Ida-Virumaa on mõtteliselt jaotatud neljaks piirkonnaks: Põlevkivimaa, Alutagusemaa, Pankrannik ja Narva piirkond? Põlevkivimaa paikneb Ida-Viru maakonna läänepoolses servas, mille kohalikud mõtteliselt Põlevkivimaaks või Pruuni Kulla Maaks on tituleerinud.

Kullapalavik levis 18. sajandi keskpaigast 20. sajandini Põhja-Ameerikas. Sarnasest fenomenist ei jäänud puutumata Eestigi, ehkki meie kulda nimetatakse rahvakeeli pruuniks kullaks, mida kaevandati kõige enam Ida-Virumaal. Ehkki kaevandused enam samal moel ei tööta, on siinsel maastikul mitmel pool kaevandamise märke endiselt näha.

Põlevkivimaa on Seiklusmaa asendamatu osa, kus on omajagu avastamist. Seiklusi jagub nii maa peal, maa all, mäe otsas, sügavas orus kui puulatvades!

Põlevkivimaal seiklemiseks soovitame marsruuti Kohtla-Järve-Kohtla-Nõmme-Aidu-Kiviõli-Purtse-Liimala rand-Lammasmäe, kusjuures kõik kohad jäävad üksteisest 15-25-minutilise autosõidu kaugusele.

Tutvu võimalustega Põlevkivimaal:

  • Adrenaator Grupi karjäärisafari lööb pahviks ja läheb korda kõigile, alates lapsest kuni vanaemani! Anna endale võimalus ja pane end seiklusmatkal proovile. Võid kindel olla, et sa ei kahetse!
  • Kiviõli Seikluskeskuses on kõikvõimalikke ägedaid tegevusi tervele perele! (Suvehooaeg algab 12. juuni 2021!)
  • Everest Kiviõli hostelis on loodud äge peretuba, et oleks mugavam seigelda ka koos järelkasvuga. Siin on koht, kus välja puhata!
  • Kohtla-Järve Põlevkivimuuseumis saad teada, mitu grammi põlevkivi on sinu taskus ja miks maailm põlevkivi vajab.
  • Lammasmäe puhkekeskuses võid veeta lõbusa päeva sõpradega või motivatsioonipäeva meeskonnaga räätsamatkal, ATV- või kanuumatkal või hoopis saunatades. Miks mitte lõpetada õhtu glämpinguga?
  • Eesti Kaevandusmuuseumis on elu sügavaim elamus garanteeritud. Pane pähe kiiver ja selga puhvaika ning võid maa-all tõelist kaevurielu näha. Maa-aluse osa külastus kestab ca 1,5 tundi.
  • Karukella puhkemajas reisid lastega tasuta otse minevikku! Kampaaniaklientidele on imekaunis, mullivanni ja saunaga varustatud Karukella puhkemaja (2 ööd kuni 10-le inimesele) soodushind 1000 € ja “MIDA/VIRU” salasõna mainides tasuta nõukagaraaži külastus pealekauba! Sealt leiab nii mõnigi lapsepõlvenostalgiat.
  • Virumaa Hostelis võid veeta aega pere, sõprade või kaaslasega pinksisaalis lauatennist mängides. Korraldage või paarismänguga perevõistlus või saunaõhtu! Külastajate päralt on ka jõusaal, kus on treenimisvõimalusi igas vanuses spordisõpradele.

Tutvu ka teiste Ida-Viru piirkondade puhkamisvõimalustega!

Muide, kel huvi sellest lähemalt teada, vaatab Henrik Normanni telesaadet Pruuni Kulla Maast siit.

Jaga
Soovitused